ФЕЙК: Курс «Культура добросусідства» для українських школярів пропагує зміну статі та сексуальної орієнтації

ФЕЙК: Курс «Культура добросусідства» для українських школярів пропагує зміну статі та сексуальної орієнтації

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
1069

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Український блогер Сергій Гула заявив, що в Україні активно просувають курс «Культура добросусідства» та підручник із такою ж назвою для учнів п’ятого класу. У цьому курсі намагаються запровадити гендерну концепцію, що означає дозвіл на зміну статі, сексуальної орієнтації. Також дітям нібито будуть нав’язувати хаотичні сексуальні відносини та збочення, що призведе до руйнування сімейних цінностей.

Проте це — фейк. 

Сергій Гула — український адвокат, який ще до пандемії COVID-19 поширював фейки та маніпуляції про вакцинацію. Із 2020 року на своїх YouTube-каналах регулярно поширює фейки про COVID-19 та вакцинацію проти нього. VoxCheck неодноразово спростовував його твердження про грип та коронавірус, «небезпечність» вакцин, побічні ефекти вакцинації тощо. Детальніше про Сергія Гулу та інших українських антивакцинаторів можна прочитати в нашій статті про інфодемію.

І програма курсу, і сам підручник для 5 класу «Культура добросусідства» є у відкритому доступі. І в них немає нічого з того, про що розповідав Сергій Гула.

Програма має низку завдань: формування толерантності серед учнів, популяризація української культури та інших культур, формування особистісної позиції та саморефлексії, формування критичного мислення, дотримання правил безпечної поведінки, вміння вести діалог та мирно розв’язувати конфлікти, формування дбайливого ставлення до свого здоров’я, уміння дбайливо ставитися до навколишнього середовища тощо.

Учням 5 класу пропонують вивчити кілька різних тем: самоідентифікація, професії сучасного та майбутнього, сімейні відносини, суспільне життя, вирішення конфліктів, правила етикету, гендерні стереотипи в різних культурах. У підручнику для 5 класу взагалі не обговорюють сексуальні відносини, зміну статі чи сексуальної орієнтації. 

У розділі про гендерні стереотипи дітям пояснюють різницю між статтю та гендером: стать — термін, що означає анатомо-біологічні особливості людей, на основі яких люди визначаються як чоловіки або жінки, тоді як гендер — це певні уявлення про соціальні ролі, якості, усталену поведінку жінок та чоловіків у суспільстві. Автори книги зазначають, що статеві відмінності не змінюються в часі, а от гендерні відмінності залежать від релігії, етнічного та соціального походження, віку. Школярів навчають поважати інших людей та не обмежувати ні чоловіків, ні жінок у можливості самостійно робити вибір щодо ролі в суспільстві.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний