ФЕЙК: Лабораторії кількох американських університетів позиваються проти CDC – Роб Освальд | VoxUkraine

ФЕЙК: Лабораторії кількох американських університетів позиваються проти CDC – Роб Освальд

22 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1169

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито лабораторії кількох американських університетів — Стенфорду, університету Корнелла та ще п’яти університетів Каліфорнії, подають позов проти CDC, оскільки COVID-19 вигаданий, а CDC, мовляв, займається шахрайством.

Однак, це — фейк. Його вже спростовували незалежні іноземні фактчекери з Snopes, USA Today та PolitiFact.

Нагадуємо, що COVID-19 — це реальне захворювання, серйозніше, ніж грип. Його спричиняє вірус SARS-Cov-2, і це доводять наукові дослідження. Немає жодних доказів, що хтось спланував чи вигадав пандемію.

Американські університети позов проти СDC не подавали. Текст публікації про позов з’явився на одному з форумів і ніяк не пов’язаний з університетами.

Роб Освальд, якому приписують текст публікації, насправді не робив подібних заяв. На сторінці Корнельсокого університету він написав, що COVID-19 реальний, а тези, які йому приписують, — це вигадка. У коментарі для фактчекерів з USA Today та Snopes Роб Освальд також заперечує свою причетність до тексту про позов на форумі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний