ФЕЙК: Лабораторії у США не можуть виявити COVID-19 у жодному з 1500 позитивних тестів

ФЕЙК: Лабораторії у США не можуть виявити COVID-19 у жодному з 1500 позитивних тестів

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
471

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито дослідник та лікар Дерек Кнаус (Derek Knauss) провів дослідження та перевірив 1500 позитивних тестів COVID-19 з семи лабораторій, у яких не виявив жодного випадку зараження COVID-19. За його словами, всі хворі мали грип типу А та В, а COVID-19 не існує. За це Центри по контролю за захворюваністю (CDC) нібито подали на нього в суд за шахрайство. Також у статті згадують, що коронавірус — це лише черговий тип грипу, вірус не ідентифікували лабораторії, а ПЛР-тести не розрізняють COVID-19 і  грип.

Пояснюємо, що не так.

Дані про дослідження 1500 тестів, де виявили лише звичайний грип, відсутні, а CDC не подавали до суду. 

Фейк про те, що Дерек Кнаус провів дослідження 1500 тестів та виявив, що усі хворі мали грип типу А або В, вже спростовували незалежні фактчекери з Science Feedback, Snopes та Associated Press.

Дослідника Дерека Кнауса немає, це, найімовірніше, вигадане ім’я. Ми перевірили, чи є такий вчений у базі PubMed.gov — це база Національної медичної бібліотеки США, де міститься понад 33 млн наукових робіт з медичних журналів, книг та профільної літератури. У ній немає жодної згадки про Дерека Кнаусса. Фактчекери з Science Feedback зазначають, що цю тезу раніше приписували іншим дослідникам — Джо Різоллі та Ендрю Ваю. А фактчекери із Snopes спростовували це твердження як слова Роба Освальда. Сам Роб Освальд заперечив свою причетність до фраз про неіснування COVID-19.

Жодна наукова публікація не вказує на те, що сім лабораторій вивчали 1500 позитивних тестів. Немає підстав стверджувати, що таке дослідження проводили. У жодній з публікацій, які поширюють у мережі, немає фото досліджень, які нібито проводили за допомогою електронного мікроскопу. Крім того, на сайті CDC відсутні будь-які згадки про звернення в суд щодо шахрайства з COVID-19.

Нагадуємо, що:

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний