ФЕЙК: Лі Куан Ю передав державний Телеком Сінгапуру за пів ціни усім громадянам країни | VoxUkraine

ФЕЙК: Лі Куан Ю передав державний Телеком Сінгапуру за пів ціни усім громадянам країни

29 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
892

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Лі Куан Ю передав державну телекомунікаційну компанію громадянам країни за пів ціни.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

 

Утім, це – неправда.

Лі Куан Ю ніколи не був президентом країни. Натомість він протягом 31 року був прем’єр-міністром Республіки Сінгапур і, власне, «батьком» економічного дива країни. Після відставки Лі Куан Ю займав пост старшого міністра, згодом – міністра-ментора. Посада президента Сінгапуру є виключно репрезентативною, зважаючи на політичний устрій держави як парламентської республіки.

Щодо «державного Телекому», то в поширених у мережі дописах вочевидь ідеться про Singapore Telecommunications Limited, більш відому як SingTel. На сьогодні це одна з провідних телекомунікаційних компаній в Азії зі 140-літньою історією, а також одна з найбільших за ринковою капіталізацією компаній Сінгапуру. У 90-х відбулася реструктуризація SingTel – її трансформація від урядової статутної ради до комерційної організації.

Тим не менш, ключовий пакет акцій (54-56%) є у власності Temasek Holdings – державної компанії Сінгапуру, яка володіє контрольними пакетами акцій у стратегічних компаніях країни, зокрема Singapore Airlines чи DBS Bank. Temasek Holdings є однією з найбільших в Азії інвестиційною компанією. І до речі, до лютого 2021 року її очолювала дружина чинного прем’єр-міністра Сінгапуру Лі Сянь Луна – Хо Чин.

Решта акцій розподілена між багатьма компаніями, зокрема 12% є у власності Citibank Singapore Limited (сінгапурської філії американської банківської корпорації Citibank) та 10% – у DBS Bank (сінгапурської банківської групи, що є найбільшою в Південно-Східній Азії).

Так, під час реорганізації компанії Лі Куан Ю не віддавав державний телеком усім громадянам за пів ціни. Ключовий пакет акцій знаходиться в державної інвестиційної компанії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний