ФЕЙК: Лідери G20 домовилися про встановлення тотального контролю над людством за допомогою COVID-сертифікатів

ФЕЙК: Лідери G20 домовилися про встановлення тотального контролю над людством за допомогою COVID-сертифікатів

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
1639

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У листопаді 2022 року український блогер Сергій Гула поширив інформацію, що лідери G20 у декларації на останньому саміті погодилися створити глобальний COVID-сертифікат для примусового щеплення по всьому світу. За його словами, це рішенням жодним чином не пов’язане з економікою та спрямоване лише на встановлення тотального контролю над населенням. Крім того, Гула додав, що вакцина від COVID-19 змінює генетичний код людини.

Однак це — фейк.

Сергій Гула — український адвокат, який ще до пандемії COVID-19 поширював фейки та маніпуляції про вакцинацію. Із 2020 року на своїх YouTube-каналах регулярно поширює фейки про COVID-19 та вакцинацію проти нього. VoxCheck неодноразово спростовував його твердження про грип та коронавірус, «небезпечність» вакцин, побічні ефекти вакцинації тощо. Детальніше про Сергія Гулу та інших українських антивакцинаторів можна прочитати в нашій статті про інфодемію.

У декларації G20 від 16 листопада COVID-сертифікати згадують лише в одному реченні: «Ми підтримуємо безперервний міжнародний діалог і співпрацю щодо створення надійних глобальних цифрових мереж охорони здоров’я в рамках зусиль із посилення профілактики та реагування на майбутні пандемії, які мають використовувати та спиратися на успіх існуючих стандартів і цифрових сертифікатів COVID-19». 

По-перше, у цьому пункті прямо не говорять, що найближчим часом у світі збираються запровадити єдиний COVID-сертифікат. По-друге, варто пам’ятати, що декларації G20  носять політичний, а не юридичний характер. Іншими словами, держави не зобов’язані виконувати всі заходи, перелічені в деклараціях чи інших спільних заявах

COVID-сертифікат є свідченням того, що людина вакцинована, має негативний ПЛР-тест або нещодавно відновилася після захворювання на COVID-19. Він є доказом безпечності особи для інших людей, а також дозволяє подорожувати в країни, де вимагають показати його при в’їзді.

У жодній країні G20 немає тотальної вакцинації, тобто вимоги вакцинувати усіх дорослих від COVID-19, хоча й може існувати обов’язкова вакцинація для окремих категорій працівників або груп ризику. Також не кожна країна G20 забороняє невакцинованим перетинати свій кордон. Наприклад, сьогодні українці можуть приїхати в деякі країни Європи (Франція, Німеччина, Італія) без COVID-19 сертифікату. Умови в’їзду, як і раніше, можуть змінюватися в залежності від епідемічної ситуації.

Раніше VoxCheck спростовував фейк про те, що вакцини проти COVID-19 змінюють генетику.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний