ФЕЙК: Лікарі доводять, що пандемія – це фашизм та винищення людства | VoxUkraine

ФЕЙК: Лікарі доводять, що пандемія – це фашизм та винищення людства

26 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
953

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють відео начебто наукової онлайн-конференції, до якої долучаються лікарі та активісти, що виступають проти обмежувальних заходів через пандемію коронавірусу. Імунологи-гомеопати з Росії, активіст французької «Ліги проти примусової вакцинації», авторка листа бельгійських лікарів про COVID-19 (який ми вже коментували раніше) та багато інших спікерів намагаються довести, що пандемія нового коронавірусу — це «фашизм під маскою медицини».

Багато тез, які згадують у цьому відео, ми вже неодноразово спростовували раніше. Наприклад, що маски викликають гіпоксію, ПЛР-тести не призначені для діагностування SARS-CoV-2, що грип небезпечніший за COVID-19, пандемії іспанського грипу ніколи не було, а Фонд Рокфеллера написав сценарій пандемії ще в 2010 році.

Далі ми спростовуємо решту неправдивих тверджень із відео. 

Хибна теза 1: У Новій Зеландії побудовано перший карантинний табір для людей, які відмовилися робити тести.

Ведуча американського телеканалу Fox News Лаура Інграхем заявила, що прем’єр-міністерка Нової Зеландії відправляє туристів у «карантинні табори». Аби це підтвердити, вона використала кадри із прямого ефіру в соцмережах прем’єр-міністерки Джасінди Ардерн. У ньому Ардерн пояснювала, як працює система карантину для тих, хто приїжджає у Нову Зеландію з-за кордону — прибулі мають відправитися на обсервацію у відведені під це готелі, якщо отримують позитивний результат тесту на COVID-19 чи були в контакті із зараженими. Жодних «карантинних таборів» у Новій Зеландії немає. 

Хибна теза 2: 98% населення переносить COVID-19 безсимптомно чи з дуже легкими симптомами.

Точно визначити відсоток людей, що переносять COVID-19 безсимптомно, складно — для цього потрібно тестувати усіх без винятку людей. Однак приблизні оцінки з перших досліджень коливаються в межах від 18% до близько 80%

Наприклад, результати нещодавнього дослідження, що систематизувало 79 попередніх праць та охопило 6 000 учасників, показали, що всього 20% заражених лишаються безсимптомними. 

Однак важливо пам’ятати, що навіть безсимптомні носії здатні поширювати вірус та заражати інших. 

Хибна теза 3: У Бельгії в період з березня до жовтня не було перевищено рівень смертності, крім незначного піку в серпні. За цей період загинуло не більше людей, ніж за такий самий період попередні 5 років.

Насправді рівень смертності у 2020 році в Бельгії у деякі періоди перевищував показники минулих років у кілька разів. До того ж пік по кількості смертей припав на квітень, наприклад, у квітні 2020 в середньому за день помирало 514 осіб, тоді як у квітні трьох попередніх років помирало 293 особи. Ще один спалах дійсно був у серпні, так само останнім часом реєструють рекордну для попередніх років смертність за жовтень (за 31 жовтня — 487 смертей). Відслідковувати динаміку смертності в порівнянні з попередніми роками можна тут

Хибна теза 4: Щороку від туберкульозу помирає більше людей, ніж від COVID-19.

Неможливо коректно порівняти щорічну кількість смертей від туберкульозу та COVID-19, оскільки статистики по туберкульозу за 2020 рік ще немає, а спалахи нового коронавірусу почалися лише наприкінці 2019 року. 

Однак, наприклад, за 2019 рік від туберкульозу, за підрахунками ВООЗ, загинуло 1,4 млн людей у всьому світі. Від початку 2020 року до 15 жовтня у світі вже було зареєстровано 1,3 млн смертей від COVID-19. 

До того ж COVID-19 — це додаткова причина смертності, а той факт, що від туберкульозу помирає значна кількість людей, не применшує проблему смертності від COVID-19.

Хибна теза 5: Коронавірус — це не щось нове, він завжди жив серед нас та перебував у наших організмах; ми всі його носії.

Загалом коронавірусів у світі виявили майже пів сотні, 7 із них — людські. Перший із них описали в 1965 році, а нинішній SARS-CoV-2 став сьомим. І виявили його вперше у 2019 році; натомість наукових доказів того, що SARS-CoV-2 поширюється серед населення уже роками, не існує. І попри значні темпи поширення, немає підстав стверджувати, немов ним вже заражені усі люди. 

Хибна теза 6: Білл Гейтс виступає за розробку РНК-вакцини, що фактично перепрограмує людський організм — він почне сам у собі виробляти вакцину. 

РНК-вакцини стимулюють вироблення антитіл, що запускають імунну реакцію організму на патоген. РНК-компонент вакцини не взаємодіє з геномом людини і не здатен змінювати його. Тому твердження про будь-яке «перепрограмування» організму — антинаукове.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний