ФЕЙК: Ліцензований екскурсовод з освітою епідеміолога розповідає «правду» про коронавірус в Італії

ФЕЙК: Ліцензований екскурсовод з освітою епідеміолога розповідає «правду» про коронавірус в Італії

27 Березня 2020
FacebookTwitterTelegram
805

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У цьому 13-хвилинному відео ліцензований екскурсовод Риму і Ватикану на ім’я Катя розповідає, що ж насправді відбувається з епідемією коронавірусу в Італії. 

На її думку, коронавірус – це змова «тіньових урядів», щоб захопити правління у країнах та навмисне призвести країни до економічного краху та масової бідності населення.

Для аргументації вона використовує такі тези: 

  1. смертність в Італії у березні 2020 року не більша, ніж у 2019 році.
  2. коронавірус виведений у лабораторії, тому що він надзвичайно швидко мутує. Так, в Китаї, Франції та Італії штами вірусу – різні.
  3. це фармакологічна змова, щоб продати побільше вакцин, хоча імунітет від цих вакцин нестійкий.
  4. військові машини, які на півночі Італії грузять тіла померлих – це піар.
  5. рекомендація сидіти вдома – шкідлива, адже краще бути на сонці і отримувати вітамін Д. До того ж, саме вдома найбільше бактерій та вірусів.

Розберемо кожну тезу по порядку.

Згідно з даними Національного інституту статистики Італії у березні 2019 року в Італії померло – 57 882. Це 1867 смертей усередньому. При цьому, екскурсовод-епідеміолог говорить про приблизно 1700 смертей у день. Даних за 2020 рік ще немає. Тож порівнювати 2019 і 2020 рік зараз неможливо.

Довідково. На 26 березня від коронавірусу в Італії померло 7505 осіб 

Вчені вважають, що вірус SARS-CoV-2 перейшов на людей від тварин. Досі не вирішені два питання: від яких тварин перейшов вірус: від кажанів, панголінів чи іншого виду? За яких умов відбулась новий вірус виник в організмі носія? 

До речі, зовсім нещодавно про це вже заявив і Всесвітній економічний форум

Схожі «теорії змови» про коронавірус йдуть з Росії. Наприклад, у цьому матеріалі повторюються теза з відео про тіньовий уряд, який хоче захопити фінансові ринки. А у цьому – доводиться, що пандемія коронавірусу зовсім не пандемія, а змова багатіїв, щоб захопити правління над усіма країнами. А разом з вакциною у тіло будуть вводити наночіпи, які вкрадуть персональні дані (так, це теж було у цьому відео). 

Щодо різних штамів вірусу. Китайські вчені виявили, що SARS-CoV-2 може мати 2 штами: S і L. S-штам – більш старий і ймовірно саме він перейшов від тварин до людей. Потім він мутував у L-штам, став агресивнішим і почав швидко поширюватись. У цей же час ВООЗ спростовує існування цих двох штамів.

На початку відео прозвучало, що у лікарнях Італії нібито вже використовують вакцини від коронавірусу. Пізніше у відео мова вже йде про те, що вакцини будуть неефективними, тому що імунітет від них нестійкий.

Вакцини від коронавірусу зараз немає. Поки-що можливі вакцини від коронавірусу лише тестуються, наприклад, у США

Військові машини, які вивозять тіла померлих, – це не піар і не залякування. 

Схожі відео і фото є і в українському сегменті Facebook. І підтвердження їх справжності є в різних джерелах. Зокрема, у Facebook аналогічне зображення з таким дописом розмістив італійський політик Маттео Салвіні. Відео цієї ж події з інших ракурсів публікували італійські медіа – як місцеві, так і загальнонаціональні. На останньому відео військові вантажівки від’їжджають від центрального входу цвинтаря Бергамо, а у авто складають домовини.

Карантин та самоізоляція – один з найбільш дієвих заходів, як призупинити поширення вірусу. Ці поради дає не лиши уряд Італії – каратин практикують у багатьох країнах світу.

А щоб віруси і бактерії не затримувались «на одному квадратному метрі», як прозвучало у відео, треба регулярно провітрювати приміщення. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний