ФЕЙК: Локдаун в Україні перенесли | VoxUkraine

ФЕЙК: Локдаун в Україні перенесли

6 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1716

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Із 6 січня у Facebook та Instagram поширюють оманливі зображення про те, що в Україні перенесли локдаун, запланований на 8-24 січня. 

Фото з дописів

 

Це не відповідає дійсності.

Про можливе відтермінування карантину писали хіба що в анонімних Телеграм-каналах. Утім, це лише чутки і нічим не підтверджена інформація, яка не може слугувати надійним джерелом новин.  

Скриншот повідомлення з анонімного Телеграм-каналу

 

Скриншот повідомлення з анонімного Телеграм-каналу

 

Згідно з розслідуванням Liga.net, подібні анонімні Телеграм-канали контролюються або з Росії, або пов’язані з проросійськими політиками чи з представниками “Партії Регіонів”. Тому мета подібних повідомлень – це, переважно, дестабілізація політичної ситуації, поширення фейків та дезінформації та спотворення дій влади. 

Насправді ані Уряд, ані МОЗ не повідомляли про перенесення локдауну. В останній чинній постанові КМУ, прийнятій на засіданні у грудні 2020 року, навпаки йде мова про продовження карантину до 28 лютого з посиленням з 00:00 8 січня до 00:00 25 січня. 

Варто зазначити, що часто мета подібних публікацій не донесення інформації, а збільшення підписників Телеграм-каналів обманним шляхом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний