ФЕЙК: Локдаун в Україні з 26 листопада

ФЕЙК: Локдаун в Україні з 26 листопада

29 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
1033

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито з 26 листопада в Україні вводять локдаун. Це нібито рішення Уряду від 5 листопада, а введення карантину нібито підтвердили в МОЗ.

Скриншот допису

Утім, це — фейк

По-перше, 5 листопада уряд не приймав рішень про введення локдауну з 26 листопада. Карантинні обмеження в областях України відрізняються, залежно від ситуації з поширенням COVID-19. Рішення щодо введення та скасування червоного рівня ухвалює Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі досягнення регіоном визначених показників. Посилити обмеження самостійно може і місцева влада.

5 листопада Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про запровадження червоної зони у Волинській області, про що повідомляли МОЗ.

Засідання Уряду зазвичай проводять щосереди, 5 листопада (це була п’ятниця) не було засідань Уряду, а відповідно жодні рішення про карантин не приймали.

Локдаун із 26 листопада в Україні не запроваджують.

По-друге, насправді мета подібних дописів не донесення інформації, а збільшення підписників Telegram-каналів обманним шляхом. Щоб дізнатися більше інформації на тему новини, закликають перейти за посиланням у дописі. Для того, щоб врешті-решт дізнатись, які області нібито виходять з «червоної» зони, обов’язково потрібна підписка на Telegram-канал.

Ми неодноразово спростовували фейки подібного характеру. Зазвичай їхні автори використовують клікбейтні заголовки, які містять емоційно-забарвлену лексику, наприклад, «стосується кожного українця», «офіційно», «термінова новина» тощо. Також в подібних дописах апелюють до нібито офіційних повідомлень від органів влади.  

Зустрічаючи дописи подібного характеру, перевірте, чи публікували вказане у дописі рішення або документ на офіційних сайтах Кабміну, МОЗ чи відповідних органів влади.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний