ФЕЙК: Локдауни в Австралії та Новій Зеландії – доказ роботи «нового світового порядку» | VoxUkraine

ФЕЙК: Локдауни в Австралії та Новій Зеландії – доказ роботи «нового світового порядку»

8 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
698

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють допис із начебто доказами того, що пандемію COVID-19 встановлює так званий «Новий світовий порядок». Довести це намагаються на прикладі суворих карантинних заходів у Австралії та Новій Зеландії, однак твердження автора — неправдиві. 

Хибна теза 1: в Австралії, у штаті Вікторія, влада заявила, що COVID-19 — це новий світовий порядок, і ніякого спалаху не було. Після цього ввели жорсткий карантин та комендантську годину.

На початку серпня у Вікторії оголосили катастрофічну ситуацію із поширення нового коронавірусу. Станом на 2 серпня там виявили понад 11 тисяч заражень та 123 смертельні випадки. Саме через це у Вікторії оголосили про посилення карантинних заходів. Жодних заяв про те, що COVID-19 — це «новий світовий порядок», влада не робила.

У Мельбурні, столиці штату, ввели комендантську годину із 20:00 до 5:00 (покидати дім у цей час було дозволено лише через необхідність виходити на роботу, надавати медичне обслуговування чи іншу допомогу). Ходити на шопінг чи займатися спортом було дозволено лише у радіусі до 5 км від дому, виходити по продукти — лише одному члену сім’ї за раз. Загалом по штату обмеження були менш суворими. 

І ці обмежувальні заходи спрацювали: уже 20 вересня у Вікторії зареєстрували 11 випадків зараження (проти 671 під час спалаху, коли вводився карантин). Тоді було оголошено про пом’якшення заходів. 

Хибна теза 2: під час карантину у Вікторії ввели воєнізовану поліцію, бо прем’єр штату Деніел Ендрюс продав його Новому Світовому Порядку. У цьому бере участь Джордж Сорос.

Для того, аби забезпечити дотримання карантину, поліції штату Вікторія дійсно розширили повноваження. Однак немає будь-яких фактів, які б доводили участь у використанні силових структур у штаті Австралії Сороса. У тексті не наводиться достовірних аргументів на користь цієї теорії змови. 

Хибна теза 3: у Новій Зеландії влада заявила, що закриватиме інфікованих у спеціальних закладах (концтаборах) разом із членами їхніх родин.

У Новій Зеландії протягом пандемії COVID-19 жорсткий локдаун встановлювали двічі, однак в обох випадках передбачалася ізоляція хворих у їхніх домівках, а не певних закладах. До речі, нещодавно влада країни оголосила про зняття останніх карантинних обмежень зі столиці, де відбувся останній спалах COVID-19. Подібних заяв про закриття інфікованих у спецзаклади не було. 

Хибна теза 4: ВООЗ визнала, що COVID-19 спричиняє не вірус, а бактерія.

Усі дані зразків тканин пацієнтів, епідеміологічні дані, клінічні дані, геномні дані беззаперечно підтверджують, що пандемія COVID-19 спричинена новим коронавірусом, а не бактерією.

Існують величезні структурні відмінності між вірусами та бактеріями — і це помітно під мікроскопом. Зокрема вони відрізняються за розміром: бактерії мають розмір близько 1 мікрона (мікрометра), віруси ще менші — від 0,005 до 0,3 мікрона. Розмір нового коронавірусу — близько 0,1 мікрона. Для того, аби отримати зображення вірусу, потрібне спеціальне обладнання. 

І ні, ВООЗ не робила заяв про те, що COVID-19 спричиняється бактеріями. В організації навпаки наголошують на тому, що хворобу спричиняє вірус. Водночас при складному перебігу захворювання у людини може паралельно розвинутися бактеріальна інфекція.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний