ФЕЙК: Лондон споживає більше енергії, ніж інші європейські країни

ФЕЙК: Лондон споживає більше енергії, ніж інші європейські країни

20 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
646

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито Лондон, столиця Великої Британії, споживає більше електроенергії, ніж інші європейські країни.

Скриншот допису, який поширюють у мережі

Однак, це — фейк.

Окремої статистики щодо кількості спожитої енергії Лондоном немає, але є дані щодо споживання електроенергії кожною європейською країною. Згідно з логікою автора допису, якби Лондон справді споживав більше електроенергії, ніж інші країни Європи, тоді Велика Британія була б на першому місці серед європейських країн за споживанням електроенергії. Однак, вона займає лише третє місце в Європі — її випереджають Німеччина (537 млрд кВт-год у 2020 році) та Франція (451 млрд кВт-год у 2020 році). Сполучене Королівство спожило лише 309 млрд кВт-год у 2020 році.

Внутрішній Лондон (Inner London) не є лідером за показником середньої кількості спожитої електроенергії домогосподарствами, а займає 12 позицію. Лідером є Східна Англія.

Середній показник для домогосподарств у Лондоні — 3340 кВт-год. Якщо врахувати Лондон та приміські регіони навколо нього, Великий Лондон (Outer London), то середній показник буде становити 3528 кВт-год.

Щодо інших країн Європи, то, наприклад, середня кількість електроенергії, що споживають домогосподарства, у Польщі становить 3937 кВт-год, в Іспанії — 5058 кВт-год, в Боснії та Герцеговині — 3618 кВт-год. Так, за цим показником Лондон не є лідером в Європі.

У Великій Британії протягом останнього десятиліття кількість споживаної електроенергії зменшилась в рази. Це відбувається  за рахунок програм з енергоефективності та більшої обізнаності щодо економії електроенергії серед споживачів. 

Згідно з даними Statista, пік споживання електроенергії у Великій Британії (якщо враховувати з 2002 року) був у 2005 році, а у 2020 кількість використання електроенергії зменшилась на 20% у порівнянні з 2005 роком. 

Споживання електроенергії у Великій Британії в 2002-2020 роках

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний