ФЕЙК: Львів готується до приєднання до Польщі, про це свідчить оголошення на OLX

ФЕЙК: Львів готується до приєднання до Польщі, про це свідчить оголошення на OLX

27 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
814

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншоти оголошення на платформі OLX щодо оренди квартири у Львові. У оголошенні стверджують: «У разі переходу територій міста в юрисдикцію іншої держави орендар зобов’язаний виконати свої зобов’язання в повному обсязі згідно з чинним договором оренди. Унікальна можливість за один день переїхати в Європу, не виходячи з квартири!». За словами авторів допису, таке оголошення доводить, що Львів готується до приєднання до Польщі. 

Утім, це оголошення вже видалене з платформи, а його автор зареєструвався в OLX одразу перед його публікацією. 

Скриншот допису

Ми знайшли оголошення через вебсервіс архівування «Internet Archive», автор розмістив його 30 січня 2023 року. Наразі оголошення видалено з платформи, його немає і на інших аналогічних платформах для пошуку оренди нерухомості. 

В описі оголошення йдеться, що квартира знаходиться на 8 поверсі, утім в категоріях від OLX вказано 2 поверх. Автор оголошення arturkrav14 зареєстрований в OLX із січня 2023 року. Ймовірно, що користувач зареєструвався на платформі для того, аби розмістити вказане оголошення. Наразі від нього немає інших публікацій. Нам також не вдалося знайти жодне фото з оголошення у мережі. Це може свідчити про те, що оголошення є несправжнім. 

Раніше ми вже спростовували те, що Україна нібито дала згоду на передачу Львова Польщі. Насправді Україна не давала такої згоди. Крім того, представники української влади ніколи не робили заяв, які доводять, що Україна обговорювала будь-які територіальні поступки з Польщею.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний