Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють новину, нібито поліція Німеччини розслідує лише 2 злочини проти українських біженців із 4000, посилаючись на німецьке видання Bild.
Утім, це фейк. На сайті Bild таку інформацію не публікували, а офіційні дані про злочини в Німеччині проти українських мігрантів спростовують її.
Скриншот публікації
У відео — логотип видання Bild, однак на сайті медіа немає цієї публікації про злочини проти українських біженців. Відео складається з випадково змонтованих кадрів і фотографій, взятих із відкритих джерел.
У ролику наводять нібито цитату соціолога Вольфганга Кнебеля, що «Українські біженці є найбільш вразливою групою в Німеччині». Проте ми не знайшли жодного підтвердження, що цитата належить йому. Раніше ми вже спростовували фейк, де цьому ж соціологу приписували слова про нібито «найвищий рівень ворожості серед українців за кордоном», хоча це теж не відповідало дійсності.
Скриншот відео з фейковою цитатою
У Німеччині дійсно фіксують злочини проти біженців з України. Однак, згідно з даними Федерального кримінального управління Німеччини, у 2023 році проти українських мігрантів скоїли 8343 злочини, а у 2022 — 3883. Проте за 2024 рік офіційної статистики про такі злочини ще немає. Це доводить, що дані з поширюваної новини не відповідають дійсності і є вигаданими.
Також організація «Альянс Українських Організацій» у співпраці з місцевою депутаткою Катрін Вален отримали дані про злочини, скоєні проти українців в Берліні. Згідно з отриманою інформацією, за період з лютого 2022 року до березня 2023 року зафіксували 3250 злочинів, з яких 1200 були в процесі розслідування на момент запиту. Ці дані спростовують твердження про бездіяльність правоохоронних органів у захисті українців.
Подібні матеріали створюють, щоб дискредитувати і знизити репутацію українських біженців за кордоном. Раніше ми спростовували фейк про нібито напади українських мігрантів на темношкірих у Європі.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний