ФЕЙК : Листівки у ЗВО із закликом «Освіта не врятує країну! Приєднуйся до ЗСУ!»

ФЕЙК : Листівки у ЗВО із закликом «Освіта не врятує країну! Приєднуйся до ЗСУ!»

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
155

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито листівки з закликом «Освіта не врятує країну! Приєднуйся до ЗСУ!» розповсюджують в українських ЗВО. Крім того, на листівці помітно логотипи Міністерства оборони України та профспілки студентів Харківського політехнічного інституту, а також контакти місцевого центру комплектування під заголовком «Оновлюй дані в ТЦК». 

Утім, Міноборони не випускало такі листівки та не використовує подібні заклики у поточній інформаційній кампанії.

Скриншот допису

У серпні 2023 року Міноборони презентувало інформаційну кампанію «Оновлюй дані в ТЦК». Метою кампанії є мотивація українців оновлювати персональні дані у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Реалізується вона шляхом розміщення інформаційних матеріалів (відеороликів та зображень) у телемарафоні «Єдині новини» та на інших телеканалах, на радіо, у кінотеатрах («Multiplex», «Планета Кіно», «Оскар» та інших), на площинах цифрової зовнішньої реклами, у потягах Укрзалізниці, у вигляді банерів на партнерських сайтах в інтернеті, на сторінках у соцмережах Міноборони та ЗСУ.  Немає інформації щодо планів розповсюджувати листівки в українських ЗВО.

Ба більше, створені в рамках кампанії зображення значно відрізняються від тих, що на відео. На промо матеріалах Міноборони розміщені світлини відомих військових та їхні відповіді на питання про страхи війни.  Нормалізація страху — лейтмотив інформаційної кампанії Міноборони.

Приклад зображень, створених в рамках інформаційної кампанії Міноборони «Оновлюй дані в ТЦК». Джерело: офіційний веб сайт Міністерства оборони України

Підготовку листівок з такими закликами спростувала пресофіцерка Харківського обласного ТЦК Олена Родіна. «Те, що розповсюджують росіяни  —  завжди фейк. Наративу “Освіта не врятує країну” для нас взагалі не існує! Діти України навчались, навчалися і будуть навчатися!». Справжнім гаслом кампанії є вираз: «Визнавати страх — це сміливо. Нам потрібні сміливі!». Заперечила свій зв’язок із листівками і студентська профспілка Харківського політехнічного інституту. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний