ФЕЙК: Людей готують до чипізації у рамках «всесвітньої змови» | VoxUkraine

ФЕЙК: Людей готують до чипізації у рамках «всесвітньої змови»

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
20 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
1635

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Ми вже неодноразово спростовували тези про те, що небезпеку коронавірусу перебільшено, паніка створюється штучно, а сам вірус вигадали, аби чипувати населення. Ось ще один приклад такої новини, яку поширюють мережею. 

«Опасность коронавируса слишком преувеличена и паника с ним связанная, нагнетается искусственно. Все это делается, чтобы подготовить людей к всеобщей обязательной чипизации»

Походження фейку про те, що коронавірус «вигадали», аби чипувати населення, прослідковують з неправильного цитування засновника компанії Microsoft Білла Гейтса. Відповідаючи на запитання користувачів на платформі «Reddit» про те, як зміниться бізнес через карантин, Гейтс написав: «Врешті-решт у нас можуть з’явитися цифрові сертифікати, які показуватимуть, хто одужав або пройшов тест. Або ж, коли з’явиться вакцина, хто її отримав». Згодом ЗМІ почали поширювати перекручене трактування його слів, вказуючи, що Білл Гейтс використовуватиме «мікрочипи», аби «боротися з коронавірусом». 

Прихильники цієї теорії змови ще пов’язують чипи із вакцинами від коронавірусу. Однак між ними немає жодного зв’язку. Детальніше ми писали про це тут і тут

Щодо небезпеки, яку становить коронавірус, то станом на дату публікації новини у світі було понад 2,3 млн підтверджених випадків COVID-19 та понад 157 тис. смертей. Станом на 20 червня (дату публікації цього спростування) ці показники уже змінилися на майже 8,4 млн заражених та понад 450 тис. смертей. 

«Билл Гейтс еще в 2015 году рассказал, что у нас будет пандемия, следующий враг — вирус, а не ядерная война. Они провели симуляцию на Давосском форуме, как все будет. Я не думаю, что Билл Гейтс такой предсказатель — он просто знал»

Якщо Марат Сафін має на увазі виступ Білла Гейтса на конференції TED у квітні 2015 року, то ця теза — маніпулятивна. 

Гейтс, говорячи про можливі потенційні загрози для людства, зазначив: «Якщо у наступні кілька десятиліть щось зможе вбити 10 мільйонів людей, то вірогідніше, що це буде дуже заразний вірус, аніж війна». До речі, те, що Гейтс передбачав коронавірус, уже неодноразово спростовували незалежні фактчекери із USA Today та Politifact.

Фонд Білла та Мелінди Гейтс є одним зі 100 стратегічних партнерів Всесвітнього економічного форуму — міжнародної неурядової організації, що залучає політичних, культурних та бізнес-лідерів суспільства для формування програм розвитку світу. Під егідою цієї організації щороку проходить Давоський форум. Проте, твердження, що на якомусь із форумів провели «симуляцію» світової пандемії нового коронавірусу, безпідставне. 

«Весь мир же посадили домой, так что все работает. Есть ребята покруче мировых лидеров… хозяева мира, и они это могут легко провернуть. Можно называть это теневым правительством»

Обмежувальні заходи по всьому світу вводять для досягнення кількох цілей. По-перше, необхідно зменшити навантаження на медичні системи країн, які можуть не впоратися з різким збільшенням кількості хворих. Детальніше про це ми розповідали у нашому попередньому матеріалі. По-друге, важливо стримати темпи поширення вірусу і, відповідно, знизити смертність від нього.

Обмежувальні заходи можуть відрізнятися у кожній країні в залежності від її власної епідеміологічної ситуації та спроможності системи охорони здоров’я впоратися з потоком пацієнтів. 

Марат Сафін не наводить жодних фактологічних доказів існування «тіньового уряду», а його тези походять із теорій змов, які не мають підтверджень. Про них ми теж писали в попередніх матеріалах

«Отказаться от обязательного чипирования будет невозможно. В случае отказа, россиянам будут запрещать выезд за границу, наличных денег тоже не будет. <…> Кэша — налички — не будет. Будут только виртуальные деньги, появится такая база данных, чтобы легче отследить людей. В принципе уже за всеми следят через гаджеты»

Зараз дійсно існують чипи, які можна зв’язати зі своїм банківським рахунком і імплантувати в тіло – принцип роботи такого чипа схожий на розумний годинник чи NFC-перстень. Проте немає жодних підстав стверджувати, що подібні технології комусь навязуються чи застосовуються примусово. 

Тезу про те, що чипи планують використовувати для слідкування за людьми, вже неодноразово спростовували незалежні іноземні фактчекери. На тому ж форумі Reddit Гейтс написав, що було б добре мати онлайн-систему, схожу на ту, яку використовувала Південна Корея. У ній кожен міг би бачити, де перебувають люди із офіційно підтвердженим діагнозом «COVID-19»: таким чином інші можуть уникнути ризику зараження, не відвідуючи тих місць та зберігаючи соціальну дистанцію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний