ФЕЙК: Людей обманюють – в Італії висока смертність НЕ від коронавірусу | VoxUkraine

ФЕЙК: Людей обманюють – в Італії висока смертність НЕ від коронавірусу

28 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
1533

 Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Ще на початку квітня у соціальних мережах з’явилося нове «викриття» теорії коронавірусу в Італії. 

Зокрема у цій статті автор наголошує на тому, що насправді захворювання не існує, людям навмисно приписують діагноз COVID-19. При цьому він посилається на інтерв’ю досвідченого італійського професора Стефано Монтанарі. За його словами, місцеві політики робили все можливе для того, щоб зруйнувати медицину. За останні 10 років там націлено закривалися лікарні, госпіталі і звільняли персонал. Справжня причина смерті тисячі людей – зруйнована медична система Італії, а коронавірус – це лише прикриття. Крім цього лікар зазначає, що у всьому світі на вакцинах хочуть просто нажитися.

Втім, це черговий фейк, на який італійська Асоціація вчених (яка керується офіційною, підкріпленою реальними доказами інформацією) вже подала позов до суду. Як виявилося, Монтанарі – це лікар, який не має ніякого вченого звання. З початку пандемії він почав поширювати в Інтернеті дезінформацію про коронавірус і пропаганду проти вакцинації.

Ще одна блогер і журналіст з Італії закликає всіх людей не вірити місцевим урядам. Вона вважає, що італійці похилого віку та громадяни із слабким здоров’ям померли від інших захворювань, а влада намагається всіх залякати і закрити вдома «під замком».  

Однак офіційні дані говорять самі за себе. Згідно зі статистикою Worldometers, наразі Італія знаходиться на третьому місці за кількістю інфікованих на COVID-19 та на другому місці за кількістю померлих. Для порівняння, в Італії за 1-21 березня 2019 року померло 8054 осіб (383 людини на день), а за аналогічний період 2020 року – 16216 (772 померлих на день). 

До того ж, деякі італійські вчені звертають увагу, що кількість аномальних смертей в різних регіонах Італії збільшилась у 4-10 разів. 

В цілому, за період пандемії загальна смертність в Італії змінювалась таким чином:

Коронавірусна інфекція є дійсно небезпечною і поширюється природним шляхом. Єдиним медикаментозним засобом захисту від неї могла б бути вакцинація, але на даний момент її поки що не існує. Лише дотримуючись карантинних заходів і виконуючи загальні профілактичні рекомендації можна вберегти себе від ризику захворювання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний