ФЕЙК: Люди заражаються коронавірусом під час тестування | VoxUkraine

ФЕЙК: Люди заражаються коронавірусом під час тестування

20 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
6561

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі з’явилося відео про те, що причиною інфікування Covid-19 є ПЛР-тести на виявлення коронавірусу. Начебто їх навмисно заражають компанії-виробники при виготовленні. 

Автор відео — Руслан Велес, закликає не проходити тестування та розказує про те, що лабораторія у Люксембурзі провела аналізи тестів, які використовується у Великобританії та підтвердила, що 20% тестів заражені Covid-19. У цьому твердженні він посилається на статтю видання Telegraph.

Вперше відео з участю Руслана розповсюдили у дописі румунською мовою. Вже за декілька днів відео з’явилося у постах українських користувачів Facebook про ініціативу мера Львова —  Андрія Садового, щодо обов’язкового проходження священниками тестів на Covid-19. В той же день на сторінці Федора Олексюка з’явилося відео з подібним контекстом, у котрому автор заявив про зараження коронавірусом через тести та бажання влади у такий спосіб знищити 20% священнослужителів міста Львів.

Про що насправді йде мова у статті?

Щоб прискорити запуск масового тестування населення уряд Великобританії залучив приватні фірми до виробництва комплектів тестів. Одна з них Eurofins Scientific, розташована у Люксембургу, повідомила уряд Великобританії у листі про затримку у відправці комплектів через зараження коронавірусом основних компонентів тестів — зондів та праймерів. Як це точно трапилося лабораторія не повідомила.

Тобто у новині немає й мови про “навмисне” інфікування тестів виробниками, а Люксембурзька лабораторія не проводила аналіз британських тестів, а безпосередньо їх виробляє.

Інформації про 20% заражених тестів у новині також немає. Це суто здогадки автора. У коментарях до відео Велес обгрунтовує їх тим, що за статистикою 15-20% людей, які пройшли тестування, мають коронавірус. Тому він і вважає, що 15-20% тестів інфіковані. Такої ж логіки притримується і автор другого відео — Федора Олексюка, котрий заявляє про намагання міської влади винищити 20% священиків. Ця логіка – повністю хибна.

Як роблять тести на коронавірус і на що треба звернути увагу?

Існує два види тестів: експрес-тести та ПЛР-тестування. 

Для експрес-тесту на коронавірус береться венозна або капілярна кров. Його можуть проводити будь-які лікарні, однак він виявляє лише непрямі ознаки вірусу, оскільки працює з антитілами – білковими сполуками, котрі виробляє організм у відповідь на вірус. 

Другий вид тестування вважають більш точним, оскільки він працює з ДНК за допомогою Полімеразної ланцюгової реакції. Він потребує мазку з носа та гортані, який збирають сухими одноразовими зондами. Після забору матеріалу діагностика проводиться за межами організму людини: усе переносять у транспортну пробірку, яку вкладають у спеціальний холодильник і при температурі від +2 до +8 градусів транспортують у лабораторію. 

Обов’язково перевіряйте стерильність медичних матеріалів — зондів та голок для забору крові, а також цілісність їх упаковки. За необхідності вимагайте від медичних працівників розпаковувати їх при вас.

Застереження

Автор не является сотрудником, не консультирует, не владеет акциями и не получает финансирования ни от одной компании или организации, которая имела бы пользу от этой статьи, а также никак с ними не связан.