ФЕЙК: Людмилу Денісову внесли до бази «Миротворця» за поширення чуток про згвалтування українських жінок та дітей

ФЕЙК: Людмилу Денісову внесли до бази «Миротворця» за поширення чуток про згвалтування українських жінок та дітей

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1065

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У фейсбуці розповсюджують інформацію, нібито Людмилу Денісову, колишню уповноважену Верховної Ради з прав людини, внесли до бази «Миротворця» (недержавної організації, що публікує інформацію про осіб, які загрожують національній безпеці України), за розповсюдження чуток про згвалтування українських жінок та дітей. Як доказ цього користувачі додають скриншот із даними Денісової на сайті «Миротворця».

Скриншот допису

Проте це — фейк, Людмилу Денісову не вносили до бази «Миротворця».

Для того, щоб знайти особу в базі «Миротворця», достатньо ввести її прізвище та ім’я. Однак пошуковий запит за словами «Денісова Людмила Леонтіївна» не дав результатів. Отже, Денисової наразі немає в цій базі даних. Крім того, немає жодних доказів, що її раніше заносили в цю базу.

Результат пошукового запиту на сайті «Миротворця»

Ймовірно, скриншот із сайту «Миротворця», який наводять у дописах, відредагували. На це вказує щонайменше дві помилки. По-перше, у скриншоті порушили порядок особистих даних: у базі даних завжди спочатку вказують прізвище, потім ім’я, і лише наприкінці — ім’я по батькові (якщо відомо), тоді як на скриншоті спочатку вказали ім’я («Людмила Леонтіївна Денісова»). По-друге, на скриншоті вказали, що Людмила Денісова народилася 6 червня 1960 року, але її справжня дата народження — 6 липня 1960 року.

Приклад порядку особистих даних на сайті 

Правозахисна спільнота критично ставилася до деяких фактів порушень прав людини, озвучених Людмилою Денісовою, та рекомендувала їй обережніше розповідати про випадки сексуального насильства. Утім, це не означає, що численні зґвалтування, які здійснюють російські військові в Україні, є вигаданими. В Україні вже є підтверджені випадки зґвалтувань, вчинених окупантами. Деякі випадки складно перевірити, оскільки постраждалі не завжди готові відкрито розповідати про насильство.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний