ФЕЙК: Люди втрачають свідомість після вакцинації препаратом від Pfizer-BioNTech

ФЕЙК: Люди втрачають свідомість після вакцинації препаратом від Pfizer-BioNTech

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
1172

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, позначене логотипом Pfizer, де люди раптово втрачають свідомість. Логотип Pfizer супроводжує напис французькою «Ваше здоров’я – наш пріоритет» (Votre Santé. Notre priorité). І хоч у пості Facebook, до якого прикріплене відео, лише опосередковано згадують про «живильну рідину», очевидно, що відео пов’язують із наслідками від вакцини виробництва Pfizer.

Однак, зв’язок, про який натякають у пості, між втратою свідомості та вакцинацією від COVID-19 — фейк. Між фрагментами відео з непритомними людьми та вакцинацією немає жодного зв’язку. Насправді більшість із них зафільмували ще до початку пандемії.

Про це вже писали незалежні іноземні фактчекери з Delfi і Estadao.

Наприклад, перший фрагмент знятий ще у 2013 році. На ньому репортерка Брук Грем знепритомніла під час інтерв’ю про лижний спорт. У своєму блозі вона пояснила, що втрачає свідомість на великій висоті і за холодних умов.

Скриншот відео з програми KUTV 2 News Salt Lake City про лижний спорт, 2013 рік

Наступний фрагмент показує момент, коли Ірза Хан, журналістка пакистанського телеканалу «92 News», знепритомніла і впала з крану під час висвітлення мітингу в Лахорі. Відео зняте в 2016 році. Тоді ЗМІ повідомили, що це трапилося через задуху і спекотну погоду. 

Скриншот відео з пакистанської програми новин, 2016 рік

Наступний фрагмент відео показує, як в програмі телеканалу «ZDF» запрошений гість, експерт із соціальної політики Карстен Ом, теж втрачає свідомість. Відео зняте ще в 2009 році. Пізніше телекомпанія «ZDF» пояснила, що трапилося це через тимчасове запаморочення.

Скриншот відео з німецького телеканалу «ZDF», 2009 рік

Наступні кадри показують, як дівчина співає, а потім раптово непритомніє. Відео опубліковане на YouTube у 2017 році.

Скриншот відео з YouTube, 2017 рік

На наступному відео модель втрачає свідомість на 86-ій церемонії вручення премії «Оскар». Церемонія відбулася 2 березня 2014 року, в той же день відео і опублікували.

Скриншот відео з 86-ій церемонії вручення премії «Оскар», 2014 рік; рамку Pfizer додали, відредагувавши відео

Далі телеведуча турецьких новин телеканалу «Kanal 24» Седа Селек непритомніє під час прямого ефіру в 2012 році. Пізніше вона повідомила, що причиною знепритомнення було падіння артеріального тиску. 

Скриншот відео з епізоду турецьких новин, 2012 рік

Наступний фрагмент показує, як Кессі Слейн, ведуча телеканалу продажів «QVC» втрачає свідомість, презентуючи нову модель дитячого планшета. Інцидент стався через низький рівень глюкози у крові. Відео датується 2012 роком.

Скриншот відео з телеканалу «QVC», 2012 рік

Кадри іншої телеведучої на телеканалі «Pink Plus», сербки Сані Ніколіч, поширюють щонайменше з 2008 року.

Скриншот відео з телеканалу «Pink Plus»

Наступні кадри показують, як австралійський синоптик Грант Даньєр з програми «Sunrise» втратив свідомість під час каскадерського польоту. Синоптик тестував, що відчувають пілоти під час польоту під тиском, що у 8 разів перевищує силу тяжіння. Через відсутність досвіду він знепритомнів, про що пізніше оприлюднив у своєму Twitter. Інцидент відбувся у 2013 році.

Скриншот відео із синоптиком Грантом Даньєром, 2013 рік

Відео із зображенням Ніккі Аллен, яка знепритомніла під час інтерв’ю на телеканалі «WMBB» про пляжний волейбол поширюють щонайменше з 2009 року. 

Скриншот відео з інтерв’ю про пляжний волейбол

Професор Девід Бакнер з Колумбійського університету знепритомнів у програмі «Fox News» журналіста Гленна Бека у 2009 році.

Скриншоти відео з програми «Fox News», 2009 рік

Ще 2 уривки у відео не вдалося ідентифікувати, але і цих прикладів достатньо, щоб зробити висновки. 

Отже, уривки з відео були зняті до пандемії COVID-19 і появи вакцини від Pfizer, тому зв’язку між вакцинами і людьми, що втрачають свідомість у відео, немає.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний