ФЕЙК: Люди з українською символікою моляться на малюнок статевого органу‎ в Канаді — фото

ФЕЙК: Люди з українською символікою моляться на малюнок статевого органу‎ в Канаді — фото

30 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
405

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому нібито зображено те, як люди стоять на колінах перед будівлею у Канаді. на якій намальовано статевий орган з написом «ПТН‎».

Утім, фото відредагували: статевий орган на будівлі намалювали у Стокгольмі у 2018 році, а на нижній частині фото зображений молебень у Черкасах у 2017 році. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти фото будівлі з намальованим статевим органом через зворотний пошук у Bing. Серед результатів пошуку є статті, в яких опубліковано фото аналогічної будівлі з малюнком статевого органу без напису «ПТН‎». Малюнок під назвою «Fuck the World» був зображений на одному з житлових будинків у Стокгольмі у 2018 році, його авторкою є шведська художниця Кароліна Фалькхольт. 

Пізніше малюнок прибрали через скарги місцевих жителів. За словами Фалькхольт, сенс створення малюнку полягав у тому, аби породити обговорення теми сексуальності, тіла та гендеру. 

Ліворуч — відредаговане зображення; праворуч — оригінальне фото будівлі з малюнком 

На нижній частині відредагованого фото зображений молебень на центральній площі у Черкасах у 2017 році. Організатором міжконфесійної молитви був Юрій Биєвець. Оригінальне фото відзеркалили у фоторедакторі. Раніше це спростували незалежні фактчекери з Myth Detector

Ліворуч — відредаговане зображення; праворуч — оригінальне фото молебню у Черкасах у 2017 році

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний