ФЕЙК: Майже по всій Україні зникла електроенергія після ударів рф по енергетичній інфраструктурі — супутниковий знімок NASA

ФЕЙК: Майже по всій Україні зникла електроенергія після ударів рф по енергетичній інфраструктурі — супутниковий знімок NASA

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
555

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото знімку України з супутнику NASA, де можна побачити слабке нічне освітлення порівняно з сусідніми країнами. Користувачі соцмереж заявляють, нібито фото з супутнику зроблено після ударів рф по енергетичній інфраструктурі України.

Утім, це — неправда. Насправді зображення нічних вогнів в Україні на супутникових знімках NASA не змінювалося впродовж останніх місяців.

Скриншот допису

У період із 7 по 18 жовтня 2022 року росія завдала масованих ударів ракетами, дронами-камікадзе та артилерією по критичній інфраструктурі та цивільних об’єктах України. Зокрема росіяни поцілили в об’єкти енергетики. За цей період унаслідок російського обстрілу було знеструмлено близько чотирьох тисяч населених пунктів в 11 областях. 

У повідомленні прикріплюють фото України з супутника, де вся територія має слабке освітлення нічними вогнями порівняно з країнами-сусідами. Ми вирішили порівняти, як змінювалася територія України за даними супутнику NASA впродовж серпня. Незважаючи на обстріли рф по енергетичній інфраструктурі, мапа України на супутнику за серпень схожа на жовтневу мапу.

Наприклад, 17-18 жовтня 2022 року росія завдала ударів по енергетичній інфраструктурі України. Однак якщо порівняти знімок на супутнику NASA від 24 серпня 2022 року можна побачити, що нічні вогні в Україні підсвічуються так само, як і після обстрілів рф 17-18 жовтня 2022 року. 

Джерело — супутниковий знімок NASA від 24 серпня 2022 року

Джерело — супутниковий знімок NASA від 18 жовтня 2022 року

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний