ФЕЙК: Маски і рукавички є надзвичайно шкідливими | VoxUkraine

ФЕЙК: Маски і рукавички є надзвичайно шкідливими

30 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
2981

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюються дописи та фото про шкідливість масок та рукавичок. Автори дописів стверджують, що обов’язкове носіння масок та рукавичок запровадили для того, щоб стан здоров’я людей погіршився і вони захворіли від вдихання вуглекислого газу, що накопичується в масці, або від інфекцій, що розмножуються на шкірі під рукавичками.

Однак, це не так. Пояснюємо чому.

«Маски потрібні для того, щоб люди засмічували собі легені. Люди видихають вуглекислий газ, він насичує маску, а тому люди вдихають отруєне повітря».

Маски потрібні для того, щоб зупинити поширення вірусу. ВООЗ рекомендує носити маски усім, хто доглядає за хворими на COVID-19 або має симптоми респіраторного захворювання. В Україні обов’язкове носіння масок запровадили, щоб стримати поширення вірусу, оскільки всі люди розглядаються як потенційно інфіковані.

Молекули діоксиду вуглецю є надто малими, а тому не затримуються на масці і проходять через неї.

«Руки в рукавичках стають додатковим джерелом інфекції».

Рукавички також потрібно використовувати тим, хто доглядає за хворими на COVID-19. За умови правильного використання та утилізації рукавички допомагають уникнути потрапляння вірусу в організм. Про розмноження бактерій на шкірі під рукавичками також не може йти мова. Правильне використання означає мити руки до використання рукавичок, потім варто висушити руки насухо – це елементарні правила гігієни. Після зняття рукавичок руки також потрібно мити.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний