ФЕЙК: Маски шкодять мозку – німецький лікар-невролог | VoxUkraine

ФЕЙК: Маски шкодять мозку – німецький лікар-невролог

30 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
854

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото газети із коментарем німецького лікаря-невролога Маргарет Гріз-Бріссон про те, що маски нібито шкодять мозку. 

Фото газети, яку поширюють у Facebook

 

Утім, наведена у тексті газети інформація – некоректна. 

Аналогічні фото, дописи та відео з коментарями Маргарет Гріз-Бріссон про нібито шкоду масок для мозку почали циркулювати в англомовному сегменті Facebook ще у жовтні та листопаді 2020 року. Тоді ці фейки спростовували іноземні незалежні фактчекери з AFP, AAP та Correctiv.

Фактчекерам із Correctiv не вдалось знайти інформацію про медичну практику Маргарет Гріз-Бріссон. Її ім’я не згадується і у Федеральній асоціації німецьких експертів і спеціалістів та у Асоціації лікарів обов’язкового медичного страхування у Баден-Вюртемберзі. Ім’я Маргарет Гріз-Бріссон є хіба що у переліку Міждисциплінарного товариства екологічної медицини, де у 2005 році її називали неврологом з Мюльмайха. Імовірно, там вона була членом правління до 2015 року. 

Ще одну Гріз-Бріссон Correctiv знайшли у Лондоні. Вона на той час була директоркою “Лондонської клініки неврології та болю”. У відповідь на запит Correctiv Комісія з якості обслуговування (CQC, яка є регулятором надання медичних послуг в Англії) повідомила, що ця компанія не зареєстрована серед компаній, діяльність, яких регулюється CQC. У Англії, додають у Correctiv, компанії, які лікують та надають профілактичну медичну допомогу, повинні бути зареєстровані у CQC. 

У AFP з’ясували, що Гріз-Бріссон спеціалізується на методах народної медицини. Наприклад, вона пропонувала виводити токсичні речовини з організму за допомогою іонно-детоксикаційної ванни для ніг. У своїй практиці, як вона сама заявляла у 2017 році, вона намагається не користуватись нічим неприроднім – наприклад, пластирами. Також у жовтні 2020 року у ролику на Bitchute вона обіцяла видавати сертифікати про відмову від медичних масок. AFP також зауважують, що публікації Гріз-Бріссон не вдалося знайти ні на Google Scholar, ні на PubMed. У тому ж відео на Bitchute вона виправдовувала це тим, що не любить писати чи говорити. 

Фейк про те, що маски шкодять мозку, ВООЗ спростувала ще у червні 2020 року. При правильному використанні масок кількість кисню не зменшується та відповідно не збільшується кількість вуглекислого газу в організмі. 

Як правильно носити маски?

  • Перед тим, як одягати маску потрібно продезінфікувати руки
  • Маска повинна щільно прилягати до обличчя та закривати рот та ніс.
  • Не можна торкатись до маски руками. Якщо раптом торкнулись до маски – помийте руки.
  • Змінювати маску потрібно кожні 2-3 години або коли вона стане вологою.
  • Не можна повторно використовувати одноразові маски.
  • Не забувайте мити руки після того, як зняли маску.

Ми також вже неодноразово спростовували схожі фейки про те, що маски викликають гіпоксію або гіперканію (тобто, отруєння вуглекислим газом). Неправдивими є тези і про те, що маски викликають газовий ацидоз – адже CO2 не затримується під маскою. 

Натомість маски реально допомагають уповільнити поширення вірусу SARS-CoV-2 та зменшити ймовірність захворіти на COVID-19. Так, дослідження з Німеччини показало, що носіння масок дозволяє уникнути близько 40% інфікувань новим коронавірусом. Інше дослідження також доводить, що носіння маски допомагає зменшити ризик зараження.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний