ФЕЙК: Масові акції протесту проти проєкту COVID-19 у Бразилії

ФЕЙК: Масові акції протесту проти проєкту COVID-19 у Бразилії

4 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
506

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому зображено масову акцію протесту. Стверджують, що на відео зображено протести проти проєкту COVID-19 у Бразилії. 

Скриншот допису

Однак це – фейк: протест не проти проєкту COVID-19, а проти недостатньої відповіді президента Бразилії на виклики пандемії COVID-19.

Результат пошуку у Google Image показав, що на відео зображено протести проти дій президента Бразилії Жаїра Болсонару у зв’язку з пандемією COVID-19. 

Результат пошуку у Google Image

29 травня 2021 року десятки тисяч людей влаштували акції протесту у 16 містах Бразилії, вимагаючи імпічменту президента та більшої поставки вакцин. 

Популярність Жаїра Болсонару різко впала під час пандемії COVID-19, у результаті якої загинуло понад 450 тис. бразильців, оскільки президент применшив серйозність пандемії, виступав проти маскового режиму і поставив під сумнів важливість вакцинації. Президент Бразилії також виступає проти карантинних заходів, стверджуючи, що шкода для економіки буде гіршою, аніж наслідки пандемії COVID-19.

Опозиційні партії, профспілки та громадські рухи звинувачують Жаїра Болсонару в затримці програми вакцинації та ігноруванні наслідків пандемії у Бразилії. 

Раніше ми спростували подібні фейки, коли протести проти уряду видавали за протести проти карантинних обмежень: таке було у серпні 2020 року стосовно Південної Кореї та Ізраїлю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний