ФЕЙК: Масові самогубства на виробництві в Китаї через великі суми компенсації сім’ям

ФЕЙК: Масові самогубства на виробництві в Китаї через великі суми компенсації сім’ям

20 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
571

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють допис, у якому показують захисні сітки, встановлені на заводі Foxconn у Китаї. Автори дописів стверджують, що це спроба запобігати самогубствам працівників, оскільки низка працівників закінчили життя самогубством заради високої компенсації для їхніх сімей. 

Зображення, яке поширюють у мережі

Однак, це — фейк. 

У 2010 році світ сколихнули новини про низку самогубств на заводі Foxconn, де виготовляють електроніку для Apple та ще кількох компаній. Тоді на заводі зафіксували 14 летальних випадків та ще 4 спроби самогубства працівників-мігрантів, що проживали у гуртожитках компанії. Випадки смертей спостерігали впродовж кожного місяця, починаючи від січня до листопада. 

Теорію щодо виплат компенсацій висловлював канадський консультант Брюс Бланш в інтерв’ю для BBC. Однак, причиною самогубств називають  жорсткі умови праці: стрес, тривога, приниження перед колективом, покарання за помилки, штрафи, перепрацювання робочих годин. 

Ось як працівники коментували умови праці на заводі: “Якщо начальник знаходить якісь проблеми, то він вас не сварить. Він це робить пізніше, при всіх.”, “Foxconn – пастка для лисиць.”, “Покарайте когось, щоб він став прикладом для всіх інших. Це систематично.”

Молодий працівник Сюй, в коментарі для The Guardian, поділився, що “це не найкраще місце для людей. Зміни не відбуваються, агресивні менеджери принижують працівників, які через величезний стрес не в змозі справитися з таким тиском та закінчують життя самогубством.” 

Фото Девіда Джонсона, Reuters

Фото Ван Ішу для Imaginechina/Camera Press

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний