ФЕЙК: Мавпяча віспа — це ВІЛ-інфекція, викликана вакцинацією від COVID-19

ФЕЙК: Мавпяча віспа — це ВІЛ-інфекція, викликана вакцинацією від COVID-19

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
546

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що мавпяча віспа — це насправді СНІД, викликаний вакцинацією від COVID-19.

Проте мавпяча віспа не пов’язана ні зі СНІДом, ні з вакцинацією від COVID-19; це справжня хвороба, яка виникає після зараження вірусом мавпячої віспи.

Мавпячу віспу вперше зареєстрували серед мавп у 1958 році, а серед людей — у 1970 році. Природне джерело вірусу невідоме, проте зафіксована передача вірусу від африканських гризунів (білок, гамбійських хом’якових щурів тощо) та приматів (як-от мавп) до людини. Головна зона поширення хвороби — це території поблизу тропічних лісів в Центральній та Західній Африці. 

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) — це пізня стадія ВІЛ-інфекції. Вірус імунодефіциту вперше ідентифікували в крові людини в 1959 році. ВІЛ передався людям від шимпанзе приблизно наприкінці 19-го століття в Центральній Африці.

ВІЛ-інфекція та мавпяча віспа відрізняються за походженням, способом поширенням, симптомами, лікуванням тощо. Наприклад, мавпячу віспу можна передати повітряно-крапельним шляхом, тоді як ВІЛ — ні. Найпоширеніший спосіб інфікування ВІЛ — через кров або статевий акт. 

ВІЛ-інфекція та мавпяча віспа є окремими хворобами та жодним чином не пов’язані з вакцинацією проти COVID-19. Раніше ми спростовували фейк, начебто мавпяча віспа — побічний ефект щеплення. Найчастіше після вакцинації люди відчувають несерйозні побічні дії, які швидко проходять: підвищення температури, втому, озноб, почервоніння, біль та набряк в місці введення вакцини, головний біль, біль у м’язах та суглобах тощо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний