ФЕЙК: Медсестра Тіффані Довер померла після вакцинації | VoxUkraine

ФЕЙК: Медсестра Тіффані Довер померла після вакцинації

24 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
10635

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що у США медсестра Тіффані Довер померла після вакцинації від COVID-19. Проте, це не так.

Тіффані Довер знепритомніла під час пресконференції після того, як отримала вакцину Pfizer від СOVID-19. Однак, повідомлення про її смерть неправдиві. Цей фейк також спростовували іноземні незалежні фактчекери зі Snopes.

Сама Тіффані пізніше зазначала, що це реакція її організму на біль від голки шприца, а не на саму вакцину. 

У Твіттері лікарні, де працює медсестра, написали, що з Тіффані все добре і вона просить про приватність. 21 грудня на сторінці лікарні також опублікували відео Тіффані з колегами. У коментарі незалежним іноземним фактчекерам з Associated Press у лікарні підтвердили, що Тіффані жива і в понеділок (тобто 21 грудня) була на роботі.

Автори відео посилаються на дані сторінки searchquarry.com. Мовляв, це реєстр усіх, хто померли в США, і саме там є вже дані про Тіффані Довер. Однак, інформація на порталі стосується не лише померлих. Це агрегована база даних, де є інформація про людей, судові рішення, реєстри автомобілів та багато іншого. Тож використовувати її як підтвердження, що медсестра померла, не можна.

Нагадуємо, що інформація про 6 померлих від вакцини Pfizer неправдива. Протягом періоду випробування шість учасників померло, але чотирьом з ним вводили плацебо, а не справжню вакцину. Смерті двох вакцинованих сталися від зупинки серця та атеросклерозу з ймовірністю, що притаманна загальній популяції. Обом померлим було більше 55 років. Зв’язок цих смертей саме з вакцинацією не доведений.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний