ФЕЙК: «Ми продовжимо пандемію, якщо вона не допоможе “перезавантажити” світ» — Клаус Шваб | VoxUkraine

ФЕЙК: «Ми продовжимо пандемію, якщо вона не допоможе “перезавантажити” світ» — Клаус Шваб

13 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1614

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію нібито Клаус Шваб, засновник Всесвітнього економічного форуму, заявив, що пандемію COVID-19 продовжать, якщо вона не допоможе зробити «перезавантаження» світу.

Утім, це — неправда. Жодне авторитетне джерело не повідомляло про таку заяву Шваба. Ми також не знайшли підтверджень, що він говорив це.

Клаус Шваб говорив про пандемію як можливість переосмислити та перезавантажити світ. А саме: «Пандемія являє собою рідкісне, але вузьке вікно можливостей для того, щоб продемонструвати, переосмислити та перезавантажити наш світ». Про штучне продовження пандемії Шваб не заявляв. 

«Велике перезавантаження» – це ініціатива Всесвітнього економічного форуму (WEF) для вирішення ключових проблем сучасного капіталізму в цілому. Організатори WEF виділяють кризу внаслідок пандемії COVID-19 як привід для пришвидшення пошуку способів вирішення системних проблем, які під час пандемії посилилися у багатьох країнах світу. А це – слабке економічне зростання та падіння добробуту, надмірне накопичення державного боргу, проблема зростання бідності та безробіття, проблема змін клімату та надмірного зростання нерівності і, як наслідок – політичної нестабільності. 

Нагадуємо, що пандемія COVID-19 не була створена штучно. Немає жодних підтверджень, що її запланували.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний