ФЕЙК: Міноборони закликало жінок підписати контакт та порівняло виплати із наборами ролів «Філадельфія»

ФЕЙК: Міноборони закликало жінок підписати контакт та порівняло виплати із наборами ролів «Філадельфія»

19 Травня 2025
FacebookTwitterTelegram
65

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють рекламні банери нібито від Міноборони України. На них жінок 18-24 років закликають підписати контракт із ЗСУ та отримати мільйон гривень, еквівалентний 2857 наборам ролів «Філадельфія».  

Однак це фейк. Міноборони не причетне до створення цієї реклами. В оголошенні вказані неактуальні умови контракту, а шрифт відрізняється від оригінального шрифту ЗСУ. 

Скриншот допису

«Контракт 18-24» — добровільна служба за контрактом для громадян України  18-24 років. Програма передбачає рік служби, близько мільйона гривень винагороди за підписання контракту та додаткові виплати за виконання бойових завдань, іпотеку під 0.0% після завершення контракту тощо. Разом із цим Міноборони обіцяє якісну підготовку до 3 місяців. 

На сайті та сторінках Міністерства оборони України не розміщували таку рекламу. До того ж у мережі немає фото цих «оголошень» з інших ракурсів чи в інших локаціях. Про рекламу не повідомляли надійні українські медіа, натомість її поширювали лише російські і проросійські ресурси.  

До того ж шрифт на банері відрізняється від офіційного шрифту Міноборони. Бренд-дизайнер ЗСУ Тарас Іщик раніше вказував, що шрифту ЗСУ немає у вільному доступі. Тому пропагандисти використали для фейку схожий, але не ідентичний шрифт. 

Вгорі — фейкове оголошення; внизу — оригінальний допис Міноборони

Видається дивним, що розмір оплати за підписання контракту порівнювали з наборами суші Філадельфія. Адже вартість одного набору не є фіксованою, вона варіюється залежно від інгредієнтів, закладу та міста. 

Ба більше, нині Міноборони вказує, що підписанти контракту можуть отримати за контрактом не один, а до двох мільйонів гривень. Відтак за підписання контакту боєць отримує мільйон гривень, ще до мільйона може нараховуватись як зарплата та доплати за виконання бойових завдань. Тобто інформація про отримання лише одного мільйона застаріла.  

Росіяни навмисно поширюють подібні фейки, аби дискредитувати програму «Контракт 18-24». Раніше ми спростовували фейк, нібито Міноборони порівняло виплати за контрактом з підпискою на Netflix та робуксами. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний