ФЕЙК: Міський голова Риги обіцяв закрити Ризький російський театр

ФЕЙК: Міський голова Риги обіцяв закрити Ризький російський театр

25 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
189

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що міський голова Риги Мартіньш Стакіс виступив на відкритті клубу Skapis для ЛГБТК(ІА+) спільнот. У публікації також згадують те, що раніше Стакіс обіцяв закрити Ризький російський драматичний театр імені Михайла Чехова та перейменувати вулицю Ріхарда Вагнера, оскільки вона асоціюється з приватною військовою компанією (ПВК) Вагнера. 

Утім, Мартіньш Стакіс не обіцяв закрити Ризький російський драматичний театр імені Михайла Чехова та перейменувати вулицю Ріхарда Вагнера. Раніше це спростували незалежні фактчекери з Re:Baltica

Скриншот публікації

Клуб Skapis відкрився 3 березня 2023 року у Ризі. Того ж дня Мартіньш Стакіс відвідав клуб та виступив із промовою. Він сказав, що Skapis є безпечним і веселим місцем та що він буде часто відвідувати клуб. 

Проте Стакіс ніколи не пропонував закрити Ризький російський драматичний театр імені Михайла Чехова та перейменувати вулицю Ріхарда Вагнера. 

Фактчекери з Re:Baltica звернулися по коментар щодо закриття Ризького російського театру до Стакіса та до Міністерства культури Латвії. Радник Стакіса Алексіс Золднерс повідомив, що мер не заявляв про закриття театру та перейменування вулиці та не закликав це робити. Представник Міністерства культури Латвії також спростував цю інформацію: «Ризький російський драматичний театр імені Михайла Чехова є одним із товариств капіталу Міністерства культури. Про його закриття чи ліквідацію не може бути й мови». Ми також не знайшли згадок про те, що Стакіс планував закрити театр чи перейменувати вулицю Ріхарда Вагнера. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний