ФЕЙК: Міжнародний рух проти педофілії бореться із «лжепандемією» | VoxUkraine

ФЕЙК: Міжнародний рух проти педофілії бореться із «лжепандемією»

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
18 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
2110

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У цьому відео активістка Лідія Гончаренко поширює конспірологічну теорію про рух «QAnon», згідно з якою президент США Дональд Трамп збирається викрити «сатаністську» мережу, яка масово викрадає людей для сексуальної експлуатації. Мовляв, по всьому світі зникали мільйони людей, а насправді їх викрадали для ритуалів клану найбагатших осіб. Тому Джон Кеннеді-молодший очолив рух проти них і назвав його «QAnon». Активістка навіть сама зазначає, що це — легенда, оскільки «поки що немає доказів». Однак говорить, що в Україні теж потрібно організуватися руху «QAnon», аби протистояти «лжепандемії». 

Рух «QAnon» — це прихильники поширеної у США конспірологічної теорії про те, що найвпливовішими інституціями держави керують педофіли, які поклоняються дияволу. Вона почалася із заяви аноніма, який назвав себе Q, про змову проти президента Трампа. Згодом теорія масово поширилася мережею у різних версіях. Нещодавно Твіттер видалив кілька тисяч акаунтів, які поширювали конспірологічні теорії «QAnon» (зокрема про пандемію нового коронавірусу), а Фейсбук видалив групу із 200 тисячами прихильників руху за порушення правил спільноти. 

Окрім не підтвердженої жодними фактами конспірологічної теорії, у відео звучать й інші неправдиві та маніпулятивні тези. Спростовуємо головні із них. 

Теза 1: За цим усім стоїть сценарій трансгуманізму, цифрової платформи, тобто перетворення людини із правами і свободами у трансгуманістичний об’єкт у рамках програми Гейтса «ID2020». Майкрософт вигадав програму: ти віддаєш свою особистість у користування, а потім ти повинен платити гроші, щоби нею користуватися. Наприклад, щоби вийти на вулицю.

VoxCheck уже спростовував це та інші неправдиві твердження про ініціативу ID2020, яка насправді просуває введення електронних паспортів для людей, які мають труднощі із посвідченням особи. Наприклад, для біженців, примусово переміщених осіб чи людей без громадянства, які не мають фізичних копій документів і через це не можуть отримати доступ до освіти, медицини чи послуг соціальних служб. 

Детально про принципи роботи ID2020 можна прочитати тут та тут. А щодо плати за «користування особистістю» чи вихід на вулицю, то про це у контексті запровадження ініціативи ID2020 не йдеться взагалі, і таке твердження є безпідставним. 

Теза 2: Це план до 2030 року, який був навіть прописаний у газеті «Українська правда», коли мери міст зібралися разом і промоделювали сценарій до 2030 року. І написано: у 2030 році забудьте про прогулянки із дітьми у скверах — це тільки за дозволом. І маски, респіратори — до 2030 року.

У статті інтернет-видання «Українська правда» йдеться про Міжнародний саміт мерів (International Mayors Summit) та The Gate Agency, які «спробували візуалізувати» життя у містах через 10 років. 

Попри те, що у тексті згадуються реальні факти, це лише передбачення на майбутнє, а не план чи сценарій. До того ж носіння респіраторів та масок передбачають через небезпечний рівень забрудненості повітря, а не певні регулювання. Тим паче немає жодного зв’язку між ініціативою введення електронних паспортів (ID2020) та забрудненим повітрям. 

До речі, дослівно у статті пишуть: «Прогулянки в парках з дітьми стали спогадом» (уявляючи, немов ми у 2030 році описуємо події минулого десятиліття). Про те, що для цього буде потрібен дозвіл, не йдеться. 

Теза 3: Транснаціональні корпорації захопили банківські системи країн та зробили їх приватними, крім окремих країн — Японії, Швеції, Білорусі. Трамп збирається повернути банківську систему США назад у державну власність.

Банки можуть мати як приватну, так і державну форму власності. Відповідно банківські системи більшості країн світу є змішаними за формою власності. Якщо ж під банківською системою авторка має на увазі центральні банки, які регулюють банківські ринки країн, то хоча центральні банки деяких країн можуть мати змішані форми власності, вони є державними регуляторними організаціями, і ними керують колективні органи, яких призначають урядові інституції.

Також Трамп не може повернути Федеральну резервну систему США у державну власність, оскільки вона була у національному користуванні і до його президентства. 

Теза 4: Із 1991 року до 2020 в Україні зменшувалася кількість населення, бо тут є вплив транснаціональних корпорацій. А в Білорусі немає: у 1991 році було 9 млн населення, у 2020 році — теж 9 млн. населення. А в Україні у 1991 році було 52 млн населення, а 2020 — говорять 42 млн населення, але є думка фахівців, що не більше 30 млн. У Росії теж значно скоротилася кількість населення, там населення віддають просто під убій.

Щодо Білорусі, то у 1991 році її населення становило майже 10,2 млн людей, а у 2019 — приблизно 9,5 млн. А щодо України, то наводяться правильні дані (крім тези про населення у 30 млн — немає доказів на підтвердження такого припущення). Однак авторка не згадує, що починаючи з 2014 року у статистиці не враховують тимчасово окуповану Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, а з початку 2020 року – не враховують тимчасово окуповані ОРДЛО. 

Немає жодних доказів того, що існує зв’язок між скороченням населення України та діяльністю так званих «транснаціональних корпорацій». 

До речі, за словами авторки, Росія теж перебуває під впливом цих корпорацій, тому там теж сильно скорочується населення. А втім населення Росії від 1991 до 2020 року скоротилося всього на 2 млн. Твердження про те, що у Росії «віддають під убій» людей, не підкріплене жодними аргументами. 

Теза 5: Втілюється сценарій фінансового виснаження маси. Створюються умови, щоби люди стали дуже убогими й самі себе знищували. Із 2015 року почалося різке підняття цін. У 2016 році зробили експеримент, різко піднявши тарифи. Зараз уже починають перегляд цих субсидій, вимагають їх повертати.

Немає підтверджень того, що підняття цін чи тарифів — це умисне «фінансове виснаження» населення, в той час, як існують економічні обгрунтування цієї політики. У відео не наводиться жодних аргументів на користь цієї думки, аби їх можна було підтвердити або спростувати. 

Теза 6: У ВРУ проведено закон про те, що можна несанкціоновано заходити в житло.

Найімовірніше, йдеться про законопроєкт 2458. У ньому було положення про можливий несанкціонований доступ до житла для обмеження чи припинення надання комунальної послуги без згоди на це власника. Проте, оскільки таке положення суперечить ст. 30 Конституції України щодо недоторканності житла та урахувавши пропозиції Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних, ці положення вилучили, коли приймали законопроєкт за основу у першому читанні.

Теза 7: Не бійтеся вірусів, віруси були й будуть. І кожна людина перехворівши отримає імунітет. А у заляканої людини зі слабким здоров’ям мало шансів.

Імунітет до нового коронавірусу ще вивчають, тому зарано стверджувати про тривалий імунітет чи його відсутність після того, як людина переборола коронавірусну хворобу. Наразі є низка поки нерецензованих досліджень, які свідчать про те, що після хвороби імунітет все-таки розвивається. Утім,тривалість цього імунітету поки що під питанням і є предметом досліджень.

Небезпечність нового коронавірусу зумовлена тим, що досі немає апробованої безпечної та ефективної вакцини, яку можна масово використовувати, а також ефективного лікування COVID-19. А вірус, який поширюється масово та неконтрольовано, може призводити до непомірного навантаження на системи охорони здоров’я, і, як наслідок, до більшої кількості жертв, які в іншому випадку отримали б належну медичну допомогу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний