ФЕЙК: Moderna не щепить людей від COVID-19, а чипує, а сама технологія мРНК – це біохакінг | VoxUkraine

ФЕЙК: Moderna не щепить людей від COVID-19, а чипує, а сама технологія мРНК – це біохакінг

19 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
690

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що вакцина Moderna – це нібито штучний програмний вірус, а саме щеплення нагадує чипізацію.

Утім, заяви у статті – лише здогадки та власні думки автора, які не відповідають дійсності.

По-перше, принцип дії мРНК-вакцини не має нічого спільного із чипізацією. мРНК-вакцина працює шляхом введення «в організм інструкцій» для вироблення антитіл. Під інструкціями мається на увазі послідовність мРНК – матричної або інформаційної РНК (молекули, яка допомагає клітинам будувати специфічні для захворювання антитіла). Детально ми писали про це тут.

По-друге, Moderna не планує “зламати” імунну систему людини. Доказом “біохакінгу” автор наводить цей фрагмент тексту, який нібито взятий з сайту Moderna: 

Інтерпретація цього фрагменту автором статті.

 

Однак жодного співпадіння цього тексту з будь-яким матеріалом на сайті Moderna ми не знайшли. Можливо, автор статті хибно інтерпретує цей фрагмент тексту з сайту Moderna. 

Фрагмент тексту про мРНК-платформу Moderna.

 

Тобто, Moderna не говорить про те, що здорова імунна система – це перешкода для дії мРНК-препарату. В оригіналі мова йде про те, що, за мРНК потрібно “доставити” до необхідних тканин і клітин організму, не викликаючи імунної відповіді до моменту “доставки”. Якщо викликати імунну відповідь, не “доставивши” мРНК в необхідне місце, терапевтичний ефект може не відбутися, тобто антитіла можуть не виробитися. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний