Beta

ФЕЙК: Moderna розпочала виготовлення вакцини від COVID-19 ще до початку пандемії — секретний документ

30 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
98

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито компанія Moderna розпочала виготовлення вакцини від COVID-19 ще до початку пандемії. Мовляв, це підтведжує секретна угода між компанією та Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань США, у якому зазначено, що Moderna передала “потенційні кандидати вакцин проти коронавірусу мРНК” в Університет Північної Кароліни 12 грудня 2019 року. Як стверджують у дописах, це було за 19 днів до офіційних повідомлень про спалах вірусу в Китаї.

Скриншот допису, який поширюють в соцмережах

Утім, це —  неправда. Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з AFP та Politifact.

У коментарі AFP представник Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США заявив, що Центр досліджень вакцин агентства та Moderna співпрацюють у дослідженнях вакцин із 2017 року. А в грудні 2019 року Університету Північної Кароліни були передані кандидати на вакцину проти Близькосхідного респіраторного синдрому коронавірусу (MERS-CoV), а не SARS-CoV-2.

В Університеті Північної Кароліни зазначили, що документи посилаються на роботу Університету над розробкою вакцини проти мРНК для захисту від MERS.

Ці документи не є новими. Їх опублікував журналіст Axios ще в червні 2020 року. Угода про передачу вакцинних кандидатів Університету Північної Кароліни, про яку йдеться у фейках, опублікована на 105-ій сторінці матеріалів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі