ФЕЙК: Молодший медперсонал у Ель-Пасо вакцинували від COVID-19 порожніми шприцами | VoxUkraine

ФЕЙК: Молодший медперсонал у Ель-Пасо вакцинували від COVID-19 порожніми шприцами

30 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
591

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео про те, як молодший медичний персонал в університетському медичному центрі (UMC) у Ель-Пасо (США, штат Техас) вакцинували від COVID-19 порожніми шприцами. 

Скриншоти відео, яке поширюють у Facebook

 

Однак, пізніше медичний центр Ель-Пасо спростував такі заяви.

Вакцинація медичних працівників центру проводилась 15 грудня. Після численних повідомлень у ЗМІ та соціальних мережах про нібито порожні шприци, які використовувалися для щеплень, 17 грудня центр випустив пресреліз із спростуванням:

«Ми хочемо усунути будь-які сумніви, що він (медбрат – ред.) не був щеплений повністю, і ще більше зміцнити впевненість у процесі щеплення. Медбрату, про якого йде мова, ще раз зробили щеплення».

(«We want to remove any doubt raised that he was not fully vaccinated and further strengthen confidence in the vaccination process. The nurse in question today was vaccinated again».)

Тобто, медичному працівнику центру зробили повторне щеплення та проілюстрували це у пресрелізі, аби спростувати інформацію про нібито «показову» вакцинацію.

Фото з пресрелізу

У пресрелізі додають, що повторне щеплення не несе шкоди для здоров’я – як запевнили у Консультативному комітеті США з питань імунізації (US Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний