ФЕЙК: Молодшого брата Джорджа Флойда заарештували в Північній Кароліні

ФЕЙК: Молодшого брата Джорджа Флойда заарештували в Північній Кароліні

26 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
544

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито молодшого брата Джорджа Флойда, Деджівана Флойда заарештували в Північній Кароліні. Зазначають, що через конфлікт на дорозі він убив матір шістьох дітей. Також додають, що станом на 13 квітня 2021 року Флойд-молодший перебуває у слідчому ізоляторі без права на заставу. Повідомляють, що начебто молодший брат Джорджа Флойда раніше відбував 3-річний термін за замах на вбивство, а також мав судимості за крадіжку з проникненням. 

Скриншот допису

Деджіван Флойд, якого звинуватили у вбивстві в Північній Кароліні, не є молодшим братом Джорджа Флойда. Подібний фейк раніше спростували незалежні фактчекери з USA TODAYFactCheck.org та PolitiFact.

Офіс шерифа округу Робсон заарештував Деджівана Флойда вранці 1 квітня, через тиждень після того, як представники правоохоронних органів заявили, що він вбив жінку на Міжштатній автомагістралі 95. Його звинуватили у вбивстві першого ступеня.  

Райан Джулісон, речник Фонду меморіалу Джорджа Флойда, зазначив, що Деджіван Флойд не пов’язаний з Джорджем Флойдом. 

У некролозі з похоронного бюро Buie’s Funeral Home в Північній Кароліні перелічені брати (Терренс Флойд, Філоніза Флойд, Родні Флойд), зведені брати (Делдрік Картер і Адріан Картер) та рідні і зведені сестри Флойда. Ім’я “Деджіван Флойд” у цьому переліку не згадують, а отже, Деджіван Флойд не є братом Джорджа Флойда. 

Шериф Берніс Уілкінс з округу Робсон, Північна Кароліна, де був заарештований Деджіван Флойд, повідомив FactCheck.org про те, що вони не отримали ніяких підтверджень того, що Деджіван Флойд є братом Джорджа Флойда. Берніс Уілкінс додав, що “Флойд” – дуже поширене прізвище в окрузі Робсон і його околицях.