ФЕЙК: МОЗ примусово проводитиме клінічні випробування нових вакцин на громадянах України

ФЕЙК: МОЗ примусово проводитиме клінічні випробування нових вакцин на громадянах України

29 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1132

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 16 січня 2020 року в мережі поширюють відео Сергія Гули, у якому він стверджує, що згідно з наказом МОН України № 2972, на людях віком 18-59 років будуть примусово проводити клінічні випробування нових вакцин від COVID-19, Еболи та респіраторно-синцитіального вірусу. Автор відео також заявляє, що вакцини завезені з різних країн (США, Бельгія, Південна Корея), але досліджують їх саме на українцях. 

Скриншот відео

Однак у наказі МОЗ №2972 не йдеться про примусове клінічне дослідження нових вакцин проти COVID-19, Еболи та респіраторно-синцитіального вірусу на громадянах України.

31 грудня 2021 року МОН України опублікували наказ №2972 про дозвіл проведення клінічного випробування лікарського засобу, який запобігає виникненню та поширенню, локалізації та ліквідації COVID-19. У Додатку 1 до наказу вказано, що цими лікарськими засобами є вакцини Ad26.RSV.preF-based, Ad26.COV2.S, Ad26.ZEBOV та MVA-BN-Filo. Зазначають, що це дослідження 1-ої фази для оцінки природних та прозапальних реакцій застосування перерахованих препаратів. 

Згідно зі статтею 8 закону «Про лікарські засоби», клінічні дослідження препаратів проводять винятково на добровольній основі. Отже, клінічні випробування будь-яких медичних препаратів проводять лише за згодою пацієнта, про примусове щеплення не йдеться.  

Клінічні дослідження вакцин Ad26.RSV.preF-based, Ad26.COV2.S, Ad26.ZEBOV та MVA-BN-Filo проти COVID-19 проводять не лише в Україні 

Сергій Гула заявляє, що клінічні дослідження вакцин Ad26.RSV.preF-based, Ad26.COV2.S, Ad26.ZEBOV та MVA-BN-Filo проти COVID-19 проводять лише в Україні. Однак це не так. Вакцину Ad26.RSV.preF-based проти респіраторно-синцитіального вірусу досліджують у США, Бельгії, Іспанії, Німеччині і Швеції; вакцину Ad26.COV2.S проти COVID-19 від Johnson & Johnson досліджували в США, Нідерландах, Японії, Аргентині; Ad26.ZEBOV (вакцина проти Еболи) — в Уганді, США, Гвінеї, Сьєррі-Леоні, Руанді тощо; MVA-BN-Filo (вакцина проти Еболи) — в Уганді, США, Великобританії, Гвінеї тощо. 

Раніше ми вже спростовували те, що в Україні нібито проходить клінічний експеримент — вакцинація від COVID-19, це нібито підтверджує наказ МОЗ №1775. Однак Наказ МОЗ України від 20.08.2021 №1775, на який посилається авторка, немає нічого спільного з вакцинацією, оскільки у ньому йдеться про випробування препарату «PF-07321332/ритонавір».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний