ФЕЙК: мРНК-вакцина змушує імунну систему атакувати власний організм – професорка Долорес Кехілл | VoxUkraine

ФЕЙК: мРНК-вакцина змушує імунну систему атакувати власний організм – професорка Долорес Кехілл

24 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1318

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють відео, на якому вчена-генетик і голова Ірландської партії свободи ультраправого спрямування Долорес Кехілл розповідає про мРНК-вакцини та їхні побічні ефекти. Незалежні фактчекери вже неодноразово помічали Кехілл на поширенні фейків, а через численні антинаукові заяви її навіть попросили покинути науковий комітет ЄС.

Кадр з відео, яке поширюють у мережі

 

На відео Кехілл стверджує, що мРНК-вакцини спричиняють анафілактичний шок, сепсис та численні ушкодження внутрішніх органів. Це все — неправда, VoxCheck пояснює чому. 

мРНК-вакцини не змушують імунну систему “атакувати” внутрішні органи

“Після щеплення мРНК-вакциною організм виявляє, що в його клітинах та внутрішніх органах є вірусний протеїн. Тоді імунна система починає атакувати власні внутрішні органи, і через певний час вони відмовляють”, — стверджує Кехілл. 

Насправді мРНК-вакцини мають зовсім інший принцип дії. Вони вчать клітини організму виробляти спайк-білок, який міститься на поверхні коронавірусу SARS-CoV-2. мРНК потрапляє в імунні клітини організму і допомагає їм сформувати частину спайк-білка. Після цього імунна клітина відображає білок на своїй поверхні, а наша імунна система починає виробляти антитіла до SARS-CoV-2.

Надалі ці антитіла захищатимуть вакцинованих від зараження коронавірусом — це і є імунна відповідь організму. Імунна система атакує не внутрішні органи, а SARS-CoV-2. 

Кехілл говорить, нібито білок із мРНК-вакцини може “зруйнувати серце, селезінку чи легені”. Спайк-білок — це лише частинка білка з поверхні вірусу, тому не може завдати людині жодної шкоди

Ризик анафілаксії після щеплення мРНК-вакциною дуже низький

Долорес Кехілл стверджує, що мРНК-вакцини викликають анафілактичні алергічні реакції, зокрема анафілактичний шок.

Анафілаксія, за даними Центрів з контролю та профілактики захворювань у США (CDC), трапляється в 11,1 випадках на мільйон доз вакцини Pfizer-BioNTech та 2,5 випадках на мільйон доз вакцини Moderna. У більшості випадків анафілаксія виникала у людей з алергією. 

У новому дослідженні, оприлюдненому в лютому 2021, йдеться, що анафілаксія після мРНК-вакцин Pfizer/BioNTech та Moderna зустрічається лише у приблизно 0,025% людей. Однак у жодного з понад 50 тисяч учасників дослідження не було анафілактичного шоку.

І хоча анафілаксія може бути небезпечною для життя людини, її майже завжди успішно лікують.

мРНК-вакцина не викликає сепсис, натомість його може спричинити коронавірусна інфекція

Кехілл говорить, нібито через тиждень або два у вакцинованих мРНК-вакциною розвивається сепсис — небезпечне для життя ураження органів, яке спричиняють інфекції. Але це твердження безпідставне: про випадки сепсису серед реципієнтів вакцин Pfizer/BioNTech та Moderna не повідомлялося.

Тоді як коронавірусна інфекція може призвести до сепсису. Ознаки поліорганної травми, типової для сепсису, спостерігаються приблизно у 2-5% хворих на COVID-19 приблизно через 8-10 днів. Багато пацієнтів з COVID-19 помирають від сепсису та його ускладнень, пояснюють в Глобальному альянсі сепсису

мРНК-вакцини безпечні для людей похилого віку 

У відео Долорес Кехілл говорить, що 80% людей віком старше 75-80 років або постраждають від негативних наслідків вакцини та житимуть із обмеженнями, або помруть після другої дози вакцини. 

Це неправда. У ВООЗ заявили, що мРНК-вакцина Pfizer/BioNTech безпечна для людей похилого віку: підвищення рівня смертності чи незвичних побічних ефектів вона не викликає. Moderna ще на ранніх етапах випробувань показала високу ефективність серед людей похилого віку, побічні ефекти — не сильніші, ніж від висококонцентрованої дози вакцини проти грипу, яку також використовують для людей, старших 65 років. Із тих пір про жодні інші побічні ефекти від Moderna серед людей похилого віку не повідомлялося. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний