ФЕЙК: Мухи розповсюджують COVID-19

ФЕЙК: Мухи розповсюджують COVID-19

27 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
772

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що мухи нібито здатні поширювати SARS-CoV-2. Як доказ наводять дослідження вчених із Канзасу, США, під час якого начебто з’ясували, що мухи збирають у повітрі ті частинки вірусу, які виділяє людина під час спілкування, чхання або кашлю. Також додають те, що ці активні частинки вірусу мухи начебто можуть поширювати протягом 24 годин.

Скриншот допису

Утім, це – фейк

У дописі апелюють до дослідження «Механічна передача SARS-CoV-2 кімнатними мухами». Дослідники перевіряли, чи здатні кімнатні мухи (Musca domestica) заражатися SARS-CoV-2, зберігати цей живий вірус та механічно переносити його на субстрати та поверхні. 

Musca domestica (Муха кімнатна) – звичайна комаха з сімейства Muscidae (загін Двокрилих). Кімнатні мухи можуть переносити на своїх ногах мільйони мікроорганізмів, які в досить великих дозах можуть викликати хвороби.

Дослідження включало два експерименти: у першому перевіряли, чи може вірус залишатися на мусі після її контакту з зараженою речовиною (молоко та субстрат); а у другому дивилися, чи муха може переносити вірус на поверхні та речовини.

Після проведення першого експерименту, на мухах знайшли РНК нового коронавірусу, при чому ті мухи, які контактували з зараженим молоком, мали на своїй поверхні інфекційний вірус, на відміну від тих мух, які контактували із субстратом. У ході другого експерименту дослідники знайшли РНК нового коронавірусу на контейнері, із якими контактували мухи, які мали на своїй поверхні РНК вірусу. Утім, дослідники не знайшли інфекційного вірусу на речовинах (молоко та субстрат), із якими контактували мухи.

Разом ці результати вказують на те, що мухи, які мають на своїй поверхні SARS-CoV-2, здатні переносити вірус на безвірусні поверхні та речовини. Однак, неможливість виявити інфекційний вірус на цих поверхнях і речовинах вказує на те, що рівень вірусного зараження є низьким. Це свідчить, що мухи, швидше за все, не відіграють значної ролі в передачі SARS-CoV-2 людям та тваринам.

Автори дослідження також заявляють, що необхідні подальші дослідження, щоб визначити, чи відбувається передача SARS-CoV-2 кімнатною мухою поза контрольованим середовищем, у природних умовах. 

ВООЗ також заявляє про те, що на сьогоднішній день немає ніяких доказів або інформації, яка б дозволяла припустити, що вірус SARS-CoV-2 передається через кімнатних мух.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний