ФЕЙК: МВС України заборонило вживати гасло «Слава Україні» дезертирам, вбивцям та ґвалтівникам

ФЕЙК: МВС України заборонило вживати гасло «Слава Україні» дезертирам, вбивцям та ґвалтівникам

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1012

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що в Україні нібито формують так звані «каральні штрафні підрозділи». Стверджують, що МВС України запровадило заборону на вживання гасла «Слава Україні». Це пояснюють тим, що перш ніж вживати це гасло, дезертирам, ґвалтівникам та вбивцям необхідно спочатку спокутувати свою провину на полі бою. У МВС України нібито вважають, що цим бойовим кличем найманці можуть дискредитувати ЗСУ та уряд України. У дописах також додають, що гвардійці замість «Слава Україні» найчастіше вважають за краще використовувати російську лайку чи гасло «Смерть ворогам!».

Утім, в Україні немає так званих «каральних штрафних підрозділів». Немає жодних підтверджень, що МВС України заборонило вживати гасло «Слава Україні» дезертирам та іншим людям, які вчинили кримінальні злочини. 

Скриншот допису

По-перше, в Україні не створюють спеціальні формування із колишніх злочинців, у яких би контролювали вживання гасла «Слава Україні».

По-друге, ми не знайшли жодних повідомлень від МВС України, в який йшлося би про заборону вживання гасла дезертирами, ґвалтівниками та вбивцями. Автори дописів також стверджують, що таких людей уряд України виправляє на фронт. Зауважимо, що більшість українських ув’язнених, які беруть участь у бойових діях, є колишніми військовими. Перед тим, як відправити ув’язненого на фронт, до уваги беруть його бойовий досвід, заслуги перед державою та щире каяття. 

У порівнянні з рф, яка масово залучає ув’язнених до бойових дій, Україна робить це точково. Крім того, в Україні процес звільнення людей, які перебувають під судом чи в ув’язненні, відбувається відкрито, а не приховано. Якщо у росії засуджених агітують для участі у війні, то українські ув’язнені приєднуються до ЗСУ лише за власним бажанням. Не йдеться і про те, що така категорія людей може вживати гасло «Слава Україні» нібито лише після участі в бойових діях. 

По-третє, немає підтвердження і того, що гвардійці замість вітання «Слава Україні» найчастіше вживають російську лайку чи гасло «Смерть ворогам!». Вираз «Смерть ворогам!» є частиною гасла «Слава нації! Смерть ворогам!». Саме ж гасло «Слава нації! Смерть ворогам!» вважають продовженням вітання «Слава Україні».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний