ФЕЙК: На Львівщині обвалився міст, відремонтований у рамках «Великого будівництва»
Beta

ФЕЙК: На Львівщині обвалився міст, відремонтований у рамках «Великого будівництва»

13 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
138

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі соцмереж та деякі місцеві ЗМІ поширюють інформацію, що на Львівщині обвалився міст, який ремонтували в рамках програми «Велике будівництво», ініційованої Володимиром Зеленським. У деяких дописах натомість стверджують, що міст ремонтували ще у 2016 році, за каденції колишнього президента Петра Порошенка.

Це неправда. Насправді міст на автомобільній дорозі Н-17 Львів – Радехів – Луцьк жодного разу капітально не ремонтували з 1960 року

Допис у фейсбуці

Міст через річку Західний Буг на автодорозі Львів – Радехів – Луцьк обвалився 3 травня. У повідомленні на фейсбуці Державне агентство автомобільних доріг (Укравтодор) пояснило, що міст було збудовано у 1960 році – відтоді він жодного разу капітально не ремонтувався.

У коментарях до допису Укравтодор зазначили, що в межах поточного ремонту у 2015 році прокладали асфальтобетонне покриття, але реконструкцію та ремонт мосту не робили.

Споруда була у передаварійному стані останні 5 років. У 2020 році міст включили до списку Національної програми відновлення мостів, реконструкція була запланована на 2021 рік. Роботи мали розпочатися у найближчі місяці, заявили в Укравтодорі.

У 2020 році Служба автомобільних доріг у Львівській області провела тендер на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Тендер виграла компанія ТОВ «СІНК ПЛЮС МІКК». Орієнтовна вартість реконструкції — 74 млн грн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний