ФЕЙК: На міжнародному фестивалі в Китаї український гопак назвали російським танцем

ФЕЙК: На міжнародному фестивалі в Китаї український гопак назвали російським танцем

13 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
757

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео з фестивалю на честь Китайського нового року та заявляють, нібито український гопак назвали російським танцем, а виконували його на фоні московського храму.

Це — фейк. Телеканал транслював танці різних народів та не називав український гопак російським.

Скриншот публікації

У правому нижньому кутку можна побачити позначку, що телеканал CGTN транслював це відео ще у 2021 році. Ми знайшли запис цього фестиваля на честь Китайського нового року на ютубі. Китайський новий рік у країні називають «Святом весни» та вважають однією із найголовніших подій. На фестивалі представляли танці різних країн, як от Єгипту, Іспанії, Аргентини, Китаю. Серед усіх виступів представили й російський народний танець. Однак телеканал не називав цей танець українським гопаком.

Скриншот із відео фестивалю у 2021 році. Джерело: телеканал CGTN

Варто зазначити, що російським народним танцем вважається «камаринська». Вирізняє цей танець від гопака те, що під час виступу дівчата на фоні грають на балалайках, що притаманно саме «камаринській». Танок схожий на український гопак, адже основні рухи в «камаринській» — стрибки, нахили та присядки тощо. В українському народному танці «гопак» також є стрибки, присядки та обертання, шпагат зі стрибком. Елементи гопака можна зустріти в народному білоруському танці «лявониха» та «трепак», а також у кримсько-татарських, казансько-татарських і в чуваських танцях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний