Beta

ФЕЙК: На Олімпіаді-2020 в Токіо ілюмінати продемонстрували свої плани по побудові світового порядку

30 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
532

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про “прогнозне програмування” та плани ілюмінатів на церемонії відкриття Олімпійських ігор-2020 в Токіо. Автор відео стверджує, що:

  • У назві Олімпіади навмисно залишили 2020 рік, щоб зробити акцент на році, який змінив життя людей та став символом нового світового устрою.
  • Олімпіада стартувала 23 липня, а це число має особливе значення для ілюмінатів: якщо поділити 2 на 3, вийде 0,666, код Сатани.
  • Стадіон, на якому відбувалася церемонія, виконаний у формі цифри “0”. Це символ “обнулення” світу, яке так прагнуть запустити ілюмінати .
  • Порожні глядацькі місця на стадіоні — це символ того, що люди на цій планеті не потрібні. Нас привчають до того, що всі події реального життя переносяться в онлайн.
  • Піраміда, на якій розташували олімпійський вогонь, має 11 ступенів. Тоді як навколо самого вогню знаходяться 9 пелюстків. 9/11 — це символ катастроф. 
  • Діти, які самостійно без батьків переміщують фігури, символізують створення таборів, у який використовуватимуть дитячу працю.
  • Емблема Олімпіади, що складається з клітин шахової дошки, — це символ єдності добра та зла, один із головних символів ілюмінатів.
  • Дрони, які над стадіоном сформували форму Землі, — це натяк ілюмінатів на майбутнє інопланетне вторгнення.
  • Коли голова оргкомітету Токіо виступала з промовою, позаду неї один чоловік показував руками знак “роги диявола”, а інший показував піраміду. Обидва знаки — символи ілюмінатів.
  • Естафету по передачі олімпійського вогню виконували не відомі спортсмени країни проведення, а лікар і медсестра, які передали вогонь дівчині в інвалідній колясці. Це символ того, що здорових людей збираються перетворити на хворих. 

Форма стадіону, на якому проводили церемонію відкриття Олімпіади-2020

Піраміда”, на якій розташований олімпійський вогонь

Модель земної кулі, яку сформували за допомогою дронів

Участь дітей у церемонії

Однак автор відео неправильно тлумачить символи Олімпіади та робить фактологічні помилки. Крім того, теорія про існування ілюмінатів, які керують усім світом, — це відома теорія змови.

Ілюмінати

Центральна тема всього відео — вплив ілюмінатів на розвиток людства. Утім, немає ніяких підтверджень існуванню таємного клубу, вплив якого начебто помітний по всій планеті. VoxCheck неодноразово писав про цю теорію змови.

Ілюмінати існували впродовж XVIII-XIX століть як опозиційна до секулярних еліт група вчених, проте досить швидко вони щезли як цілісний феномен. Немає доказів, що вони продовжували існувати далі чи перетворилися на найвпливовішу групу людей на планеті. Прихильники конспірології також вважають, що ілюмінати мають внутрішні ритуали й жести для порозуміння між собою, що ми коментували тут і тут

Теорія змови про те, що світом керують ілюмінати, була вигадана жартома, за свідченнями самих її авторів. У 1960-х роках вони переймалися зростанням загрози обмеження свободи людини з боку соціальних норм чи державних інституцій, тому хотіли збільшити прагнення людей до боротьби й непокори, зокрема, через поширення конспірологічних ідей. Згодом все вийшло з-під контролю і теорія змови про існування товариства ілюмінатів стала популярною.

Назва Олімпіади

2020 рік залишили у назві Олімпіади не заради акценту на “новому світовому устрою”, а тому що Олімпіаду-2020 перенесли через пандемію COVID-19. Олімпійський комітет повідомив про перенесення змагань 24 березня 2020 року. І ще тоді, на початку пандемії, організатори вказали, що ігри збережуть місце проведення (Токіо) та 2020 рік у своїй назві.

На збереження назви вплинули ще два чинники. По-перше, для організаторів Олімпіади важливо дотримуватися традиції проведення літніх ігор раз на 4 роки. Незважаючи на перенесення, наступна олімпіада повинна відбутися в 2024, а не 2025 році. По-друге, зміна назви призвела би до нових витрат на маркетинг і виробництво товарів для фанатів. Наприклад, спонсори Олімпіади почали використовувати логотип “Токіо-2020” із 2015 року, а з 2018 року в Японії розпочався продаж товарів із символікою Олімпіади.

Фактологічні помилки

Автор відео неодноразово робить безпідставні припущення про значення символів на кшталт форми стадіону як символу “обнулення світу”, участі дітей у церемонії як “натяку” на створення дитячих примусових таборів чи використання дронів як символ “інопланетного вторгнення”.

Водночас у відео є чимало фактологічних помилок та маніпуляцій. Так, розповідаючи про олімпійський вогонь та 9/11 як “символ катастроф”, автор говорить про 9 пелюстків чаші навколо вогню. Однак це — неправда. Чаша, в якій знаходився вогонь, складалася з 10 частин.

Чаша з олімпійським вогнем, вид зверху

Інший приклад — тлумачення олімпійської емблеми. Вона не є символом єдності добра та зла, як стверджує автор. За словами організаторів змагань, емблема, складена з трьох різних прямокутників, представляє різні країни, культури та способи мислення. Вона містить послання “Єдність у різноманітті”. 

Олімпійська емблема в 2020 році

Нарешті, автор неправильно переказує естафету передачі олімпійського вогню. У церемонії, крім двох медичних працівників, брали участь група школярів та група професійних спортсменів, у тому числі Вакако Цучіда, паралімпійська чемпіонка, яку автор відео назвав “дівчиною в інвалідній колясці”. Останньою, хто несла факел та запалила олімпійський вогонь, була Наомі Осака, чемпіонка з тенісу.

Тема пандемії на Олімпіаді-2020

Пандемію COVID-19 згадували на Олімпіаді-2020, однак не в тому контексті, на який вказують у відео.

Наприклад, у вступній частині церемонії взяла участь Аріса Цубата, японська боксерка, яка працювала медсестрою та допомагала пацієнтам, хворим на COVID-19. Через пандемію та карантинні обмеження вона не встигла пройти відбір на Олімпійські ігри. Сцена з нею та іншими спортсменами мала символізувати самотність, труднощі, з якими стикнулися спортсмени минулого року, та водночас солідарність людей, які попри лихо продовжують боротися. 

Томас Бах, голова Міжнародного олімпійського комітету, у своїй промові під час відкриття ігор неодноразово звертався до теми викликів сучасності та солідарності людства. “Ми дякуємо всім тим численним героям — лікарям, медсестрам та всьому японському народу, які допомагали боротися з пандемією,” — сказав він.

Нагадуємо, що раніше ми спростовували фейк про Олімпійські ігри-2012, на яких нібито передбачили пандемію COVID-19. Тоді номер на відкритті ігор присвятили Національній службі здоров’я Великої Британії та дитячій літературі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний