ФЕЙК: На Рівненській АЕС почалися проблеми з ядерним паливом, яке доставили Україні зі Швеції

ФЕЙК: На Рівненській АЕС почалися проблеми з ядерним паливом, яке доставили Україні зі Швеції

23 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
505

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито на Рівненській АЕС почалися проблеми із паливом шведської компанії Westinghouse. Є ризик того, що один з енергоблоків повністю зупинять, працівники станції у паніці та не знають, що робити.

Це — фейк. У Міністерстві енергетики спростували заяви пропагандистів про проблеми із паливом.

Скриншот допису

10 вересня 2023 року у реактор ВВЕР-440 Рівненської АЕС вперше завантажили неросійське ядерне паливо. Реактор заправили паливом, яке виробила шведська компанія Westinghouse Electric Sweden AB за участі експертів українського держпідприємства «Енергоатом». Контракт на постачання такого палива зі Швеції уклали ще у 2020 році. Тож через відмову України від російського палива пропагандисти почали поширювати дезінформацію про проблеми з ним. Водночас генеральний директор Рівненської АЕС Павло Ковтонюк 4 жовтня 2023 року зазначав, що станція працює у сталому режимі. До того ж після фейкових повідомлень пропагандистів на сторінці АЕС повідомляли про нормальний та стабільний радіаційний фон. 

У Міністерстві енергетики України також заперечили заяви росіян про проблеми зі шведським паливом. У відомстві додають, що станція працює у штатному режимі та паливо є в достатній кількості. 

Усі українські атомні станції побудовані за радянськими проєктами та використовують водно-водяні енергетичні реактори (ВВЕР), тож переважно отримували живлення саме від російського ядерного палива. Окрім України, на російському ядерному паливі також працюють АЕС у Словаччині, Чехії, Болгарії. 

Однак від початку широкомасштабного вторгнення український «Енергоатом» відмовився від російського ядерного палива. У Міністерстві енергетики додають, що в Україні вже розпочали виробництво складових частин паливних блоків ВВЕР-1000 та надалі будуть виробляти власне ядерне паливо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний