ФЕЙК: На українському посольстві у Лондоні вивели напис «Queer Elizabeth ІІ»

ФЕЙК: На українському посольстві у Лондоні вивели напис «Queer Elizabeth ІІ»

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1316

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

Російські медіа та телеграм-канали поширили фото та відео, на яких видно, що на фасад посольства України в Лондоні на вшанування пам’яті Королеви Єлизавети II вивели напис «Queer Elizabeth ІІ 1926-2022» замість «Queen Elizabeth ІІ 1926-2022». Російські медіа також пишуть, ніби ця ситуація спричинила скандал, тому українське посольство видалило зі своєї фейсбук-сторінки це відео. А як докази наводять скриншоти з логотипами британських видань.

Утім, жодне видання, логотип якого видно на скриншотах, не публікувало таку новину. Про такий інцидент взагалі не повідомляло ні одне варте довіри англомовне видання. 

Скриншот із фейкових публікацій

Скриншоти з фейкових публікацій

Ні в інстаграм-профілі, ні на сайті The Irish Times немає публікацій про інцидент із українським посольством. Жодних згадок історії з українським посольством немає на сайті та інстаграм-сторінці видання The Scotsman, а також на сайті та інстаграм-сторінці The Irish Examiner. Деякі користувачі поширюють відео з логотипом таблоїду The Sun, однак на сайті видання також немає про це повідомлень. Крім цього, жодне англомовне медіа не публікувало новину про напис «Queer Elizabeth II» на сайті українського посольства. 

Співчуття щодо смерті Єлизавети ІІ українська сторона висловила ще 9 вересня, спустивши прапор Великої Британії на стіні будівлі посольства України в Лондоні. «Опустивши наполовину прапор, ми приєднуємося до людей Великої Британії та Співдружності в їхній жалобі. Ми дякуємо Її Величності за десятиліття керівництва та служіння вдома та в усьому світі», — написали у твіттері посольства України у Великій Британії.

Також 19 вересня 2022 Перша леді Олена Зеленська, Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль та Посол України у Британії Вадим Пристайко з дружиною Інною Пристайко відвідали Вестмінстер-Хол у Лондоні, де вшанували пам’ять Королеви Єлизавети II. Інших публікацій з нагоди смерті Королеви у твіттері чи фейсбуці українського посольства не було. Примітно, що жодне російське медіа, яке пише про те, що відео з написом «Queer Elizabeth II» видалили з фейсбук-сторінки посольства, не наводить доказів — заархівованих дописів чи скриншотів такої публікації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний