ФЕЙК: На встановлення новорічних ялинок з бюджету планують витратити 609 млн грн

ФЕЙК: На встановлення новорічних ялинок з бюджету планують витратити 609 млн грн

5 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
451

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у 2023 році українська влада планує виділити на новорічні ялинки 609 млн грн, які можна було б витратити для потреби ЗСУ. 

Утім, це фейк. Таку суму не збираються виділяти на встановлення новорічних ялинок.

Скриншот допису

Нам не вдалось знайти інформацію, яка б підтверджувала, що з місцевих бюджетів загалом планують виділити 609 млн на встановлення новорічних ялинок. Про це також не повідомляли у медіа. Як і минулого року, у Києві ялинку планують встановити та прикрасити за кошти меценатів. У низці міст, як-от у Чернігові, Чернівцях, Черкасах, Кропивницькому, Житомирі, Рівному, Вінниці, Івано-Франківську, у кількох містечках Львівської області, Покровську (Донецька область), Кременці, Підгайцях (Тернопільська область) та у Золотоніській громаді Черкащини влада взагалі відмовилась від встановлення центральної ялинки.

До того ж сума у 609 млн грн видається значно перебільшеною. За даними руху «Чесно», на святкування 2022 року 17 міськрад виділили з держбюджету понад 50 млн грн. Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році на встановлення ялинок та оформлення новорічних локацій для святкування 2023 року у 16 обласних центрах витратили 191 тис. грн. 

Наразі точної суми вартості встановлення новорічних ялинок для святкувань 2024 року немає, оскільки ще не всі міста визначились, чи будуть вони встановлювати їх. Однак, зважаючи на велику кількість міст, які відмовились виділяти кошти на святкування, ця сума точно буде значно меншою, ніж 609 млн грн, та ймовірно не перевищить суму, виділену на святкування 2023 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний