ФЕЙК: Найбагатші люди світу, а особливо Білл Гейтс, заробили на пандемії | VoxUkraine

ФЕЙК: Найбагатші люди світу, а особливо Білл Гейтс, заробили на пандемії

26 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
4914

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У новому відео адвокат Сергій Гула розповідає, кому вигідна пандемія, і про найбагатших людей світу. Втім, у відео містились маніпулятивні та неправдиві тези.

Теза 1: «Хтось запустив пандемію»

Пандемія коронавірусу – результат природної мутації. В той час, як доказів, що новий коронавірус «запустили» – немає.

Теза 2: «Білл Гейтс – найбагатший у світі. Той, що говорить вакцинувати всіх. Джефф Безос – на 3 місці, а Марк Цукерберг – на 5 місці»

За версією журналу Forbes, на який і посилався спікер, найбагатшою людиною на планеті є Джефф Безос, засновник компанії Amazon. 

Білл Гейтс перебуває на другому місці рейтингу і основне джерело його прибутку – компанія Microsoft, а не вакцинація. 

Білл Гейтс має тільки один пов’язаний з медициною бізнес – він володіє частиною акцій компанії, Ecolab Inc., яка викупила компанію Microtek Medical Holdings Inc. Ця компанія розробляє і випускає засоби та рідини для боротьби з зараженнями.

Марк Цукерберг, засновник компанії Facebook, на 4 місці рейтингу, але саме він заробив найбільше протягом цих двох місяців.

Теза 3: «Топ-25 найбагатших у світі заробляють на пандемії»

Джерела прибутків топ-25 найбагатших людей світу, які увійшли до рейтингу Forbes, ніяк не пов’язані з медициною, а поточна зміна вартості їхніх компаній пов’язана зі зміною характеру економічної діяльності і споживання в умовах пандемії та карантинних обмежень. Ключові сфери, які зростали під час пандемії, – інформаційні технології і торгівля, зокрема онлайн сегмент. В той же час, інші сфери бізнесу – такі як сфери розваг чи послуг – понесли значні втрати. Тому, коректніше говорити не про заробіток «на пандемії», а про перерозподіл прибутків через зміну характеру економічної активності внаслідок пандемії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний