ФЕЙК: Наказ Генштабу ЗСУ про мобілізацію жінок
Beta

ФЕЙК: Наказ Генштабу ЗСУ про мобілізацію жінок

22 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
203

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 10 червня 2022 року в мережі поширюють інформацію, нібито Генштаб Збройних Сил України готується мобілізувати жінок, що вже перебувають на військовому обліку, а також організувати постановку на облік жінок від 18 до 60 років в окремих областях країни. Як доказ поширюють фото нібито відповідного наказу Генштабу. 

Скриншот публікації

Однак це неправда. Станом на 16 червня 2022 року Міноборони України не розглядає питання мобілізації жінок. 

Ні Генеральний Штаб ЗСУ, ні Міноборони не оприлюднювали подібний наказ у червні 2022 року. 

У Центрі протидії дезінформації при РНБО України зазначили, що поширена інформація про мобілізацію жінок не відповідає дійсності, а сам документ несправжній. На поширеному фото наказу вказано, що взяти жінок на військовий облік потрібно до 31 червня 2022 року такої дати немає, адже у червні 30 днів. 

14 червня 2022 року заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі телемарафону заявила, що наразі не стоїть питання мобілізації жінок, а поширювана інформація — фейк. За її словами, зараз неможливо передбачити, як відбуватиметься мобілізація в майбутньому, адже ситуація на фронті постійно змінюється. 

Роз’яснюючи питання стосовно мобілізації ще у березні 2022 року, Ганна Маляр повідомила, що в окремих випадках жінки можуть бути мобілізовані за найбільш дефіцитними для ЗСУ та інших складових сил оборони військовими спеціальностями (медики, водолази, фахівці зі зв’язку, обчислювальній техніці, радіоелектроніці, картографії), утім, поки такої необхідності немає. Мобілізація може стосуватися лише тих жінок, які перебувають на військовому обліку. Жінки можуть вступити до лав ЗСУ добровільно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний