ФЕЙК: Наказ про передачу освітніх закладів Києва ЗСУ, НГУ та СБУ через можливий повторний наступ рф

ФЕЙК: Наказ про передачу освітніх закладів Києва ЗСУ, НГУ та СБУ через можливий повторний наступ рф

20 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
538

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото нібито наказу Департаменту освіти і науки КМДА про те, що освітні заклади Києва передадуть ЗСУ, НГУ та СБУ через можливий повторний наступ рф.

Однак це — фейк. Департамент освіти і науки КМДА не видавав такий наказ, фото відредагували.

Скриншот фейкового наказу

Департамент освіти і науки Києва на офіційній сторінці у фейсбуці спростував інформацію про передачу освітніх закладів будь-яким іншим органам.

У наказі також є низка помилок, що можуть вказувати на фальсифікацію:

  • у тексті «розпорядження начальника Київської міської військової адміністрації генерал-полковника С. ПОПКО» прізвище вжите у називному відмінку, тоді як в українській мові чоловічі прізвища, що закінчуються на -о, відмінюються. Правильний варіант — «генерал-полковника С. ПОПКА».  
  • у другому та третьому пунктах наказу вжито зайві коми між словами «медичної апаратури, у разі обладнання» та «інструктажі серед співробітників, щодо дій». 

Крім того, у документі є словосполучення «російсько-білоруська агресія», однак в офіційній комунікації українська влада не використовує цей термін.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний