ФЕЙК: Наказ розстрілювати дезертирів на блокпостах — фото

ФЕЙК: Наказ розстрілювати дезертирів на блокпостах — фото

28 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
1050

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, нібито командир військової частини 3056 наказав особовому складу розстрілювати дезертирів на блокпостах.

Утім, такого наказу не існує, документ підробили. Дезертирів в Україні у період воєнного стану карають позбавленням волі від 5 до 12 років. 

Скриншот допису

Про те, що документ є підробкою, заявила сама військова частина на своїй сторінці у фейсбуці. До того ж, на підробленість документа вказують такі ознаки:

  • Помилки в оформленні. Військова частина 3056 входить до складу Нацгвардії, яка своєю чергою підпорядковується Міністерству внутрішніх справ, а не Міністерству оборони. 
  • Неправильне прізвище командира. Так, командиром військової частини 3056 із 2021 року є підполковник Руслан Кузьміч. Однак у наказі замість «Р.Кузьміч» написано «Р.Кузьмич». 
  • Неправильне місто видачі наказу. Військова частина 3056 розташована у Херсоні, там же й здійснює свою діяльність.
  • Неправильний код ЄДРПОУ на печатці — «12345678». Кода ЄДРПОУ із таким набором цифр не існує, такий порядок часто застосовують у шаблонах документів та печаток

Розстріл дезертирів суперечить чинному законодавству. Згідно із статтею 408 Кримінального кодексу України, дезертирство у період воєнного стану карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років. Щодо організації призову та забезпечення несення відповідальності за ухилення від призову, то військова частина немає до цього жодного відношення. За ухилення від призову може бути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний