ФЕЙК: Наказ Сирського про заборону евакуації легкопоранених військових з Бахмута

ФЕЙК: Наказ Сирського про заборону евакуації легкопоранених військових з Бахмута

17 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
1262

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито фото наказу Олександра Сирського, командувача Сухопутних військ Збройних сил України, у якому йдеться про заборону евакуювати військових, якщо у них поранення легкого ступеня.

Утім, це — фейк. Документ підробили, у ньому є низка помилок.

Скриншот допису

По-перше, у документі не вказано його тип. У тексті є слово «наказую», це означає, що перед основним текстом повинне бути слово «НАКАЗ», яке б вказувало на тип документа.

Ось, наприклад, накази Міністерства оборони України, де вказаний тип документа.

Скриншоти наказів Міністерства оборони

Крім того, документ адресований ОК «Схід», а над ним зазначено Міністерство оборони. Проте оперативне командування «Схід» — це структурний підрозділ Збройних сил України, а не Міністерства оборони.   

По-друге,  наприкінці документа вказано «А. Сирський», хоча правильно — «О. Сирський», бо Олександр. Російською ж буде «Александр», помилка у документі свідчить, що його перекладали з російської мови. Посада Сирського зазначена як «генерал-лейтенант», але з 23 серпня 2020 року Сирський має звання генерал-полковника.

По-третє, на цьому наказі немає грифа «таємно» «цілком таємно» чи, наприклад, «для службового користування», отже, він мав би бути у відкритому доступі. Ні на сайті Збройних Сил України, ні на ресурсах ОК «Схід» такого документа немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний